Actina sponsorem drużyny K1CK. Action S.A. rozszerza współpracę z ESE

1 stycznia 2021 roku Actina – czołowa  gamingowa marka sprzętowa – dołącza do grona sponsorów drużyny esportowej K1CK. Zespół League of Legends K1CK występuje w Ultralidze – rozgrywkach transmitowanych przez kanał Polsat Games.

W 2020 roku organizacja K1CK przebojem wdarła się na polską i europejską scenę League of Legends. Żółto-czarni nie tylko wywalczyli wicemistrzostwo w wiosennej edycji Ultralilgi, ale też awansowali do finału European Masters. Wysoką formę potwierdzili sięgając latem po Mistrzostwo Polski w Alior Bank Ultralidze.

Od momentu dołączenia do Ultraligi nasza drużyna może poszczycić się sukcesami, także na arenie międzynarodowej. Jesteśmy dumni, że następny sezon powitamy z tak mocnym partnerem jak Actina. Liczymy, że dzięki profesjonalnemu wsparciu sprzętowemu zespołu technologicznego Actina nasza gra będzie jeszcze lepsza – mówi Pedro Fernandez, Manager K1CK.

– Do tej pory Actina była głównie kojarzona ze sceną Counter Strike’a Global Offensive oraz z eventami esportowymi. Teraz rozszerzamy pole naszej aktywności, podejmując współpracę z czołową europejską drużyną League of Legends. To dla nas z jednej strony ogromny zaszczyt, a z drugiej bardzo ważny krok w drodze do budowy rozpoznawalności marki nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim poza granicami naszego kraju – komentuje Michał Miłkowski, Doradca Zarządu ds. Rozwoju Biznesu Komponentów i marki PC Actina w Action S.A.

Actina angażuje się w aktywności ESE od początku działania tej organizacji na polskim rynku. W lipcu 2019 roku w Arenie Gliwice najlepsi rodzimi zawodnicy Rocket League rywalizowali z oficjalną sekcją esportową FC Barcelony. W tym samym czasie  podczas Poznań Game Arena ESE i Actina zorganizowały międzynarodowy turniej Rocket League. W 2020 roku Actina była też obecna przy takich przedsięwzięciach ESE jak Rocketmania oraz E-AMPY.

– Cieszymy się, że nie tylko rozszerzamy współpracę ze sprawdzonym partnerem, ale też otwieramy się wspólnie na nowe obszary działalności. To, że ESE jest międzynarodową firmą notowaną na giełdzie TSX Venture Exchange w Toronto (TSXV) otwiera możliwości promocji produktów gamingowych, które pod marką Actina oferuje Action S.A. Dla nas to naturalny, następny krok w tej owocnej współpracy – dodaje Jędrzej Stęszewski, Dyrektor Operacyjny ESE Europe.

***

Actina to polska marka sprzętu komputerowego powstała w 2001 r. skierowana do graczy profesjonalnych i pasjonatów; dzięki współpracy ze światem esportu i gamingu rośnie jej popularność wśród użytkowników. Actina posiada też sprzęt dla klientów biznesowych i użytkowników domowych, a także workstation graficzne i dla streamerów. Marka Actina należy do ACTION S.A. – firmy notowanej na GPW od 2006 r. | www.actina.pl

ESE to międzynarodowa organizacja działająca w branży gier, rozrywki i technologii. Nasz zespół składa się z osób doświadczonych w obszarze esportu i gamingu, marketingu sportowego, organizacji międzynarodowych wydarzeń, mediów, badań rynku i technologii. | www.ese.gg

K1CK Esports Club to organizacja esportowa działająca od 1998 roku. W czasie swojej działalności, pod szyldem drużyny K1CK zagrało ponad 100 zawodników światowej klasy, w tym między innymi Ricardo „fox” Pacheco czy Carlos „ocelote” Santiago. Do obecnych gwiazd drużyny należą gracz League of Legends Łukasz ”Puki Style” Zygmunciak i zawodnika FIFA João „JOliveira10” Oliveira.  | www.k1ck.com