Adata prezentuje najszybsze moduły pamięci RAM DDR5

Adata DDR5

Adata ogłosiła zupełnie nową linię produktów. Wkrótce do sprzedaży trafią jak na razie najszybsze moduły pamięci RAM DDR5.

Pomimo tego, że nie możemy jeszcze korzystać z pamięci RAM DDR5 w naszych komputerach, to producenci są już dobrze przygotowani na premierę kompatybilnych z nimi płyt głównych. W końcu, chwilę po niej rozpocznie się prawdziwy wyścig o konsumentów. Wygląda na to, że jak na razie to Adata ma się najbardziej czym chwalić.

Bez wcześniejszej zapowiedzi, zaprezentowali swoje dwa pierwsze modele, które trafią do regularnej sprzedaży. Co by nie mówić, oba robią niesamowicie dobre wrażenie, a swoimi parametrami mogą przyprawić wręcz o zawroty głowy.

Pierwszy z nich, może pochwalić się prędkością aż 8400 MT/s i pojemnością maksymalną 64 GB na jeden moduł DIMM. Niestety, nie znamy jeszcze parametrów dotyczących opóźnień. Tak naprawdę sam ten model, wystarczyłby do tego, żeby Adata miała w ofercie najszybsze pamięci RAM DDR5. Postanowili jednak podkręcić jeszcze trochę ten wynik.

Kolejny zapowiedziany model ma prędkość maksymalną na poziomie aż 12600 MT/S. Konkurencja została właśnie w tym momencie bardzo daleko w tyle – szybciej już raczej przed premierą nie będzie. Niestety coś za coś, aby osiągnąć ten wynik, nowa pamięć RAM Adata będzie musiała pracować z napięciem aż 1,6V. Tradycyjny wynik dla DDR5 to jednak 1,1V.

Oba moduły od Adata mają trafić do konsumentów oczywiście w ostatnim kwartale 2021 roku. Prawdopodobnie, zostaną wypuszczone po prostu wtedy, kiedy kompatybilne z nimi płyty główne. Niestety, nie znamy jeszcze ceny, ale z pewnością będzie to dość spory wydatek.

Zobacz też:
TeamGroup jako pierwszy wypuści na rynek pamięci RAM DDR5
Crucial prezentuje pierwsze konsumenckie pamięci RAM DDR5