Alder Lake – znamy ceny nowych procesorów Intela

Intel Alder Lake

Znamy już ceny wszystkich nadchodzących procesorów Alder Lake. Zupełnie niechcący opublikował je jeden z europejskich sprzedawców.

Alder Lake jest już tuż za rogiem – to bez wątpienia jedna z najgorętszych premier w świecie komputerowym tego roku. Oprócz znacznej poprawy wydajności i efektywności energetycznej otrzymamy jeszcze jedną bardzo ważną rzecz – obsługę pamięci RAM DDR5. Jest więc na co czekać!

Tymczasem, do sieci wyciekły już oficjalne ceny nowych modeli. Niestety mamy dla was złą wiadomość, której się pewnie doskonale spodziewaliście – będzie naprawdę drogo! Mimo wszystko liczyliśmy chyba na odrobinę przystępniejsze ceny.

Listę otwiera najbardziej flagowy model z serii Alder Lake, czyli Core i9-12900K. Jego maksymalne taktowanie to 5,3 GHz a pamięć cache to aż 30 MB. Oczywiście, jest to model ośmiordzeniowy i 16 wątkowy, w systemie P+E. Dodatkowo, ma zintegrowany układ graficzny Xe LP. Cena? Zwala z nóg! To aż 730 euro. Wersję bez układu GPU kupimy za to za 705 euro. Ała!

Następnie na liście znajdziemy nieco tańszy, ale wciąż potężny Core i7-12700K. Jego maksymalne taktowanie to 5 GHz, a w środku znajdziemy 25 MB pamięci cache i zintegrowany układ graficzny. Ponownie jest to model ośmiordzeniowy w systemie P+E. Za takie cudo zapłacimy „tylko” 525 euro. Wersja bez grafiki to za to wydatek 492 euro.

Listę zamyka najsłabszy, sześciordzeniowy i5-12600K. Poza zintegrowanym układem graficznym ma wbudowane 16 MB pamięci cache a jego maksymalne taktowanie to 4,9 GHz. Tym razem cena jest już względnie przystępna – to 365 euro. Wersja bez grafiki jest tańsza o niecałe 30 euro.

Zobacz też:
Intel XTU jest już w pełni kompatybilne z Alder Lake
Noctua zaoferuje klientom darmowe podstawki do procesorów Intel Alder Lake