AMD dementuje plotki: Ryzen 5000XT nigdy nie powstanie

AMD Ryzen 5000XT nigdy nie powstanie

AMD oficjalnie zanegowało plotki: procesory Ryzen 5000XT nigdy nie powstaną. Chociaż właściwie, należy raczej powiedzieć, że nie będą po prostu żadnym istotnym ulepszeniem.

Już od całkiem dawna mogliśmy natknąć się na liczne plotki i spekulacje o nowej serii procesorów od ADM – Ryzen 5000XT. Zgodnie z nimi, do sprzedaży miały trafić dwa nowe modele o taktowaniu kolejno 3,4 GHz i 3,7 GHz. Niestety, przecieki okazały się całkowicie błędne.

AMD, zasypywane pytaniami od dziennikarzy w końcu zdecydowało się na ucięcie wszystkich spekulacji i wydało bardzo jasny komunikat. Procesory z serii Ryzen 5000XT faktycznie powstaną i trafią do sprzedaży. Jedyny problem to to, że nie przyniosą żadnych zmian w wydajności.

Jedyne ulepszenie w stosunku do istniejących już modeli w żaden sposób nie będzie dotyczyło samych użytkowników. Firma zmienia w nich jedynie kilka drobnych szczegółów, które wpłyną na możliwości produkcyjne.

Cała zmiana jest więc po prostu innym procesem produkcyjnym, nazwanym B2. Nie znajdziemy więc tam żadnych nowych funkcji, ulepszeń czy nawet minimalnie innego software’u. Zmiana wpłynie jednak bardzo korzystnie na ich dostępność na rynku. AMD będzie w stanie zwyczajnie wyprodukować więcej podzespołów.

Jak na razie, nie wiemy zatem kiedy otrzymamy nowe procesory od AMD. W planach jest już oczywiście kolejna generacja wykonana w litografii 5nm i prawdopodobnie model Ryzen 5600, ale wyraźnie widać, że powinniśmy zaczekać na oficjalne oświadczenie od firmy i nie wierzyć zbytnio w plotki.

Zobacz też:
Noctua zapowiada nowy pasywny system chłodzenia procesorów
MSI Afterburner – uważajcie na fałszywe oprogramowanie!
Days Gone debiutuje dziś na PC. Są pierwsze recenzje