AMD dołączy pakiet darmowych gier do każdej karty graficznej

Radeon RX 7900 XT AMD

AMD zapowiedziało zupełnie nową promocję. Kupując ich karty graficzne z serii Radeon RX 6000 XT dostaniemy zupełnie za darmo pakiet gier komputerowych.

Wygląda na to, że AMD ma kolejną bardzo ciekawą niespodziankę dla graczy. Kilka dni temu wypuścili na rynek zupełnie nowe karty graficzne z serii RX 6×50 XT, które zostały bardzo ciepło przyjęte. Jak się okazało, RX 6950 XT dorównuje osiągami RTX 3090 pomimo niemalże dwukrotnie niższej ceny! Tymczasem, firma postanowiła jeszcze bardziej osłodzić nam zakupy.

Najnowsza promocja to Raise the Game – do każdej karty graficznej zostanie dołączony pakiet wybranych gier komputerowych. Niestety, nie znamy jeszcze żadnych dokładnych tytułów, ale wiemy, że mowa tutaj zdecydowanie o produkcjach klasy AAA a nie niezbyt znanych tytułach indie. Co ciekawe, promocja będzie też dostępna dla modelu RX 6400 – całkiem możliwe, że nie pozwoli on wcale na ich uruchomienie!

Ciężko nie zauważyć, że ruch ze strony AMD niemal na pewno podyktowany jest cały czas malejącym popytem na karty graficzne. Presja ze strony kopalni kryptowalut niemal zupełnie opadła, a gracze wciąż czekają na wyrównanie cen. Wygląda więc na to, że producenci muszą znowu rozpocząć walkę o klienta – skończyły się dla nich najlepsze czasy. Z naszego punktu widzenia, jest to jednak doskonała wiadomość.

Na sam koniec mamy dla was drobny przeciek. Jeśli wierzyć plotkom, to pierwsze dwie gry w programie Raise the Game to nadchodzące Sniper Elite i Saint’s Row. Ale to tylko i wyłącznie plotki.

Zobacz też:
AMD prezentuje testy wydajności nowych kart graficznych
Radeon RX 6950 XT pokonał RTX 3090 Ti w benchmarku 3DMark
Radeon RX 7900 XT podwoi wydajność modelu RX 6900 XT?