AMD szykuje nową technologię skalowania obrazu

AMD fidelityfx

AMD szykuje podobno zupełnie nową technologię skalowania obrazu. Czy już wkrótce pojawi się następca FidelityFX Super Resolution?

Skalowanie obrazu na dobre zagościło już w grach komputerowych i ciężko wyobrazić już sobie życie bez niego. Jak to wszystko jednak w ogóle działa? Tak naprawdę, to bardzo prosto. Nasz komputer generuje obraz nieco niższej rozdzielczości, a specjalne algorytmy przerabiają go następnie na wyższą. Efekt jest bardzo prosty – możemy cieszyć się lepszym obrazem przy zachowaniu takiej samej wydajności.

Wygląda na to, że obecna technologia, czyli FidelityFX Super Resolution jest już dla AMD niewystarczająca. Pracują już nad jej następcą! Nic zresztą dziwnego – konkurencja przecież nie śpi. Nvidia DLSS jest już od dawna znacznie lepsze od FidelityFX, a do gry wejdzie niedługo Intel z XeSS. „Czerwoni” muszą więc reagować bardzo szybko.

Niestety, nie znamy jeszcze żadnych ciekawych szczegółów technicznych. AMD zaprezentuje nową technologię dopiero na targach gamingowych Game Developer Conference. Zarezerwowali na nim panel, mający być w całości poświęcony właśnie tej technologii. Poprowadzą go główni inżynierowie firmy czyli Thomas Arcila i Colin Riley.

Kiedy odbędą się targi Game Developer Conference? Na szczęście nie musimy czekać zbyt długo! Konferencja będzie miała miejsce już 23 marca o 10:30 lokalnego czasu. Prawdopodobnie, AMD poda nam wtedy już gotowe szczegóły techniczne, a nie jedynie sam koncept. Tak jak wspominaliśmy – czasu jest bardzo mało, a presja ze strony konkurencji cały czas rośnie.

Zobacz też:
Intel Arc Alchemist zadebiutują pod koniec maja tego roku
Intel i AMD wstrzymują sprzedaż na terenie Rosji i Białorusi
Radeon RX 6950 XT – AMD szykuje kolejną premierę