AMD zaprezentuje wkrótce karty Radeon RX 7600 i RX 7700

Radeon RX 7600 XT

AMD szykuje dla nas kolejne budżetowe karty graficzne. Radeon RX 7600 zadebiutuje podobno już na targach Computex 2023.

Nowa generacja kart graficznych od AMD, czyli modele z RDNA 3 zadebiutowały już ponad pół roku temu. Na próżno szukać jednak budżetowych modeli. Jak na razie, dostępne są jedynie dość drogie flagowce. Na szczęście, istnieje olbrzymia szansa, że już wkrótce się to zmieni. Igor Wallossek z Igor’s Lab, czyli niezwykle zaufany leaker donosi, że Radeon RX 7600 pojawi się już na zbliżających się targach Computex, które odbędą się 30 maja tego roku.

Co ciekawe, mowa tutaj nie tylko o modelach referencyjnych. Na Computexie swoje rozwiązania pokażą głównie partnerzy AMD, prezentujący niereferencyjne wersje karty Radeon RX 7600. Na ten moment wiemy, że będą to XFX, Sapphire, PowerColor i ASRock. Zapewne zauważyliście już pewną zależność – są to firmy produkujące tylko modele od AMD. Ci, którzy zajmują się również kartami od Nvidii przyjęli strategię na wstrzymanie.

Wallossek twierdzi również, że na tych samych targach pojawi się również model Radeon RX 7700 (XT). AMD raczej zdecyduje się jednak chwilowo pominąć RX 7800 ze względu na niekorzystne warunki ekonomiczne. Wiedzą, że popyt na taką kartę byłby wyjątkowo niewielki.

Niestety, jak na razie w przecieku zabrakło tego, co interesuje nas najbardziej, czyli całej specyfikacji. Mamy nadzieję, że pierwsze ciekawe plotki są już jednak kwestią maksymalnie tygodnia. Pozostaje też pytanie o cenę…

Zobacz też:
AMD Radeon Software Adrenalin 23.4.2 już dostępne!
AMD przecenia flagowego Radeona z okazji premiery RTX 4070
Nvidia celowo ogranicza produkcję kart z serii RTX 4000?