AORUS RTX 3080 Ti Gaming Box – przenośna karta graficzna do laptopa

AORUS RTX 3080 Ti Gaming Box

Gigabyte zaprezentował zupełnie nowe rozwiązanie dla użytkowników laptopów. AORUS RTX 3080 Ti Gaming Box to przenośna karta graficzna z własnych chłodzeniem.

Bez najmniejszych wątpliwości, zarówno komputery stacjonarne jak i laptopy mają szereg własnych wad i zalet. Te pierwsze, możemy bez żadnych przeszkód modyfikować i ulepszać, te drugie z kolei, zapewniają nam doskonałą mobilność. Cóż, niestety trzeba zdecydować się na jedną z tych rzeczy.

A przynajmniej tak było, dopóki Gigabyte nie zaprezentował swojego najnowszego produktu. AORUS Gaming Box umożliwia nam podpięcie do naszego laptopa zewnętrznej, wyjątkowo potężnej karty graficznej. W dodatku, jest całkiem przenośna!

AORUS RTX 3080 Ti Gaming Box to po prostu doskonale nam znana karta RTX 3080 Ti wyposażona we własną obudowę i system chłodzenia. Do naszego laptopa podłączymy ja za pomocą złącza Thunderbolt 3. Bez żadnych problemów zagramy już więc w tytuły AAA na naszych laptopach. No, o ile procesor na to pozwoli.

Bardzo ciekawie wypada sam system chłodzenia. Po raz pierwszy w historii otrzymamy przenośną kartę graficzną chłodzoną cieczą. Gigabyte wykorzystał w tym celu system AORUS Waterforce z blokiem wodnym wspieranym przez dwa 12 centymetrowe radiatory. Całe urządzenie jest niemal bezgłośne.

AORUS RTX 3080 Ti Gaming Box ma do tego wbudowany własny układ sieciowy i trzy wyjścia na wyświetlacze, DisplayPort 1.4 i 2x HDMI 2.1. Oczywiście, nie mogło też zabraknąć oświetlenia RGB LED, ale to chyba standard dla sprzętu gamingowego. Niestety, Gigabyte jak na razie nie ujawniło ani ceny, ani daty premiery. Pełną specyfikacje poznacie na stronie producenta.

Zobacz też:
Nowości od NVIDIA Reflex w Rainbow Six Siege, dwie nowy gry z obsługą DLSS, Unreal Engine ze wsparciem dla DLSS i Reflex, wykorzystanie DLSS przez branżę kreatywną
Elsa GeForce RTX 3060 SAC/L – karta graficzna dla minimalistów