ARC A370M – pierwsza karta od Intela zadebiutuje już w marcu

ARc A370M Battlemage Intel

Pierwsza karta Arc Alchemist zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu. Będzie to ARC A370M, czyli najsłabszy model do laptopów.

Na premierę pierwszych desktopowych kart Intel Alchemist musimy jeszcze trochę zaczekać. Zadebiutują one najwcześniej pod koniec maja tego roku. Nie spodziewamy się kolejnych opóźnień, ale nigdy nic nie wiadomo. Sytuacja na rynku półprzewodników jest dalej bardzo napięta, a Intel chce mieć wszystko dopięte na ostatni guzik.

Pierwsza karta graficzna z nowej serii zadebiutuje jednak już wkrótce. Przedstawiciel firmy oficjalnie potwierdził, że powinniśmy spodziewać się jej jeszcze w tym miesiącu. Konkretniej, mowa tutaj o ARC A370M, czyli bardzo podstawowym układzie do najsłabszych laptopów. Jest to typowy segment entry-level.

ARC A370M zostanie oficjalnie zaprezentowane już 30 marca. Na konferencji, Intel omówi głównie jej specyfikacje i wydajność w grach komputerowych. Znamy już jednak jeden bardzo ciekawy szczegół – ma oferować wydajność dwukrotnie wyższą niż znane nam już zintegrowane układy graficzne. Pozostaje tylko pytanie, czy porównują ją do swojego produktu, czyli Iris Xe Graphics, czy może do znacznie lepszego, konkurencyjnego Radeona 680M.  

Przy okazji, 30 marca Intel zaprezentuje nam również oficjalnie swoją własną technologię skalowania obrazu, czyli Intel XeSS. Będzie to bezpośrednia konkurencja dla Nvidii DLSS i FidelityFX od AMD. Szykuje się naprawdę bardzo ciekawa konferencja.

Oczywiście, ARC A370M zadebiutuje już 30 marca, ale nie wiadomo, kiedy do sprzedaży trafią pierwsze laptopy z tym GPU. Na to będziemy prawdopodobnie musieli jeszcze trochę poczekać.

Zobacz też:
Intel Arc Alchemist zadebiutują pod koniec maja tego roku
Intel i AMD wstrzymują sprzedaż na terenie Rosji i Białorusi
AMD szykuje nową technologię skalowania obrazu