Arc A750 przetestowany w 48 grach – RTX 3060 pokonane

Intel Arc A750

Mamy nareszcie pierwsze wyniki na temat wydajności karty Intel Arc A750 w grach komputerowych. Wygląda na to, że może być naprawdę nieźle.

Znamy już wyniki wielu benchmarków nowych kart graficznych Intela. Problem w tym, że to testy w bardzo specyficznych warunkach. Niestety, ze względu na kolejne opóźnienie, brakuje nam jeszcze rzeczywistych testów, przeprowadzonych przez niezależnych recenzentów podczas grania w gry komputerowe. Intel postanowił nas jednak nieco wyręczyć. Opublikowali dość kompleksowe porównanie kart Arc A750 i RTX 3060 w 48 popularnych grach komputerowych.

Oczywiście, do testu wykonanego przez samą firmę powinniśmy podejść ze sporym dystansem. Nie da się jednak nie zauważyć, że przeprowadzili go bardzo rzetelnie. Znajdziemy w nim zarówno gry typowo e-sportowe takie jak Dota 2 czy CS:GO jak i bardziej wymagające tytuły takie jak Cyberpunk 2077 czy Microsoft Flight Simulator.

Intel wykorzystał również niereferencyjne wersje karty RTX 3060, w tym wersję EVGA XC Gaming o maksymalnym taktowaniu 1882 Mhz. Oczywiście, testowano zarówno rozdzielczość 1080p jak i również 1440p tam, gdzie było to możliwe.

Jak prezentują się wyniki? Cóż, Arc A750 wygrywa pod kątem wydajności z RTX 3060. Nie jest to jednak spektakularne zwycięstwo. Średnie wyniki są o około 3-5% lepsze. Można więc śmiało powiedzieć, że karty są zwyczajnie porównywalne. Nie jest to jednak absolutnie zła wiadomość dla Intela, RTX 3060 to przecież doskonała i uwielbiania przez graczy karta. Pytanie tylko, kiedy Arc A750 w końcu zadebiutuje na rynku.

Zobacz też:
MSI prezentuje własną wersję karty Intel Arc A380
Intel Arc Alchemist zaliczają kolejne opóźnienie
Intel Arc A770 przetestowane – zapowiada się naprawdę nieźle