Arc Alchemist – Intel wyprodukuje w 2022 4 mln kart graficznych

Intel Arc Alchemist

Intel zdradza coraz więcej szczegółów na temat kart Arc Alchemist. Planują dostawy na poziomie przynajmniej 4 milionów sztuk.

O nowych kartach graficznych Intela wiemy już tak naprawdę niemal wszystko. Już w ciągu najbliższych miesięcy pojawią się układy mobilne przeznaczone głównie do laptopów. W okolicach czerwca ukaże się natomiast to na co wszyscy czekamy – karty desktopowe. Intel na wstępie ma dla nas całkiem niezłą wiadomość – planują dostawy na poziomie przynajmniej 4 milionów sztuk do końca 2022.

Z jednej strony to naprawdę sporo, ale pamiętajmy, że AMD z Nvidią dostarczają przynajmniej 10 razy tyle. Intel będzie odpowiadał więc za około 10% tego rynku. Duopol faktycznie zostanie złamany, ale wcale nie jakoś spektakularnie. Tak czy inaczej, zwiększenie wolumenu sprzedaży o 10% z pewnością odbije się pozytywnie na cenach!

Oprócz tego, Intel zapowiedział też do jakich laptopów trafią karty Arc Alchemist. Lista partnerów jest naprawdę imponująca. Mamy wśród nich MSI, Gigabyte, Acera, Asusa, Della, HP i Lenovo. Nie zabrakło chyba żadnej dużej firmy. Oprócz tego, Intel będzie dostarczał karty graficzne do stacji roboczych dla Adobe, Autodesk czy Samsunga.

Na tę chwilę, premiera Arc Alchemist nie jest już raczej w żaden sposób zagrożona. Ciężko zresztą, żeby była, skoro była dwukrotnie przesuwana. Nie wiemy jeszcze dokładnie, kiedy nowe karty zadebiutują na rynku, ale niemal z całą pewnością mowa tutaj o końcówce czerwca. Jeśli planujecie więc kupno nowej karty graficznej to warto jeszcze chwilę zaczekać.

Zobacz też:
Intel Arc Alchemist – flagowa karta z pierwszym benchmarkiem
Core i9-12900KS – Intel szykuje nowy, potężny procesor
Arc Alchemist Intela będą w stanie obsłużyć aż 5 ekranów naraz?