Asus i Noctua prezentują najwydajniejsze RTX 3070 na rynku

Asus Noctua RTX 3070

Plotki okazały się w pełnie prawdziwe. Asus wypuści na rynek własną wersję karty graficznej GeForce RTX 3070 wyprodukowaną razem z firmą Noctua.

Wygląda na to, że szykuje się prawdziwy hit na rynku kart graficznych. Asus razem z Noctuą wypuszczą zupełnie nową edycję RTX 3070. Nie tylko wygląda ona naprawdę świetnie, ale będzie przy okazji najwydajniejszym układem z tej rodziny jaki kiedykolwiek wyprodukowano!

Na samym początku omówmy więc twardą specyfikację. Nowe RTX 3070 będzie do kupienia w dwóch różnych wariantach: standardowym i fabrycznie podkręconym. W przypadku tego pierwszego, możemy liczyć na taktowanie na poziomie 1755 MHz w trybie boost. Wersja fabrycznie podkręcona osiąga za to 1845 MHz. Całkiem nieźle!

Jak słusznie możecie przypuszczać, prawdziwa siła tkwi jednak w systemie chłodzenia. W końcu mało która firma zna się na tym tak dobrze jak Noctua. Ich RTX 3070 będzie wyposażone w dwa ciche i wydajne wentylatory i olbrzymi wręcz radiator. Niestety, będzie przez to dość duża – wymaga aż 4 slotów.

Na szczęście, rozmiar bardzo szybko wynagrodzi nam zupełnie inny parametr. Nowe GPU Asusa i Noctua jest wyjątkowo ciche. W porównaniu z referencyjnym RTX 3070 mówimy tutaj o obniżeniu głośności nawet o 25%. A to naprawdę sporo! Przy okazji, średnia temperatura pracy spadła z 64 do 64 stopni Celsiusa.

Niestety, nie znamy jeszcze ani ceny, ani daty premiery. Nie możemy być też pewni, czy premiera będzie, aby na pewno globalna. Trzymajmy jednak kciuki, żeby nie był to towar bardzo mocno limitowany.

Zobacz też:
Nvidia RTX 3000 Super – do sieci wyciekła pełna specyfikacja
Noctua zapowiada nowy pasywny system chłodzenia procesorów
Asus zaktualizuje płyty główne pod kątem Windowsa 11