Capcom odpowiada na analizę Digital Foundry. Poprawki do Resident Evil Village w drodze

RE Village aktualizacja

Wygląda na to, że niedawne zamieszanie wokół pecetowej wersji gry Resident Evil Village nie umknęło przedstawicielom firmy Capcom. Japoński deweloper i wydawca skontaktował się z redakcją Eurogamera i zapowiedział poprawki dla wydajności gry. Te są już rzekomo w drodze, ale na tę chwilę trudno powiedzieć, co kryje się za enigmatycznym “wkrótce”. Wiemy za to, że Capcom zamierza poprawki zaadresować kilku istotnym problemom, które obnażył niedawny artykuł opublikowany na łamach Digital Foundry.

Przypomnijmy, że Eurogamer przeanalizował piracką wersję gry i odkrył, że ta bez zabezpieczeń DRM działa o wiele lepiej, a dodatkowo jest wolna od wielu bolączek oficjalnej dystrybucji. Wniosek był jednoznaczny – gracze, którzy sięgnęli do portfela dostali gorszy produkt, niż ten z nielegalnego obiegu. Capcom nie może pozwolić, by takie poczucie zostało z nami na dłużej. Tym samym już niebawem możemy spodziewać się specjalnej aktualizacji, która pozwoli zapomnieć o sprawie.

Resident Evil Village okazało się solidną pozycją w katalogu wydawniczym Capcomu. Gra od maja trafiła do przeszło 4 milionów graczy i zapewne znajdzie jeszcze wielu odbiorców, gdy twórcy uporają się z problemami pecetowego portu. Potem pozostaje już tylko sięgnąć po pecety marki Actina w sklepie Sferis i cieszyć się Resident Evil Village na ultra.