Corsair prezentuje nowy układ chłodzenia cieczą – iCUE Elite LCD

iCUE Elite LCD

Corsair zaprezentowało nowy układ chłodzenia cieczą – iCUE Elite LCD. Wygląda naprawdę imponująco!

Marki Corsair nie trzeba chyba przestawiać żadnym entuzjastom komputerów stacjonarnych. Ich produkty od dawna podbijają serca graczy z całego świata, głównie ze względu na swoją bezkompromisową jakość. Tym razem, zaprezentowali nowy zintegrowany układ chłodzenia.

iCUE Elite LCD to już na pierwszy rzut oka bardzo potężne narzędzie. Największe wrażenie, robi jednak wbudowany ekran LCD o przekątnej 2,1” i rozdzielczości 480 x 480 px. Możemy wyświetlać na nim oczywiście wszystkie informacje o stanie komputera. Jeśli mamy taką ochotę to zamiast tego możemy postawić jednak na zabawny gif, rysunek czy nawet mema. To świetne urozmaicenie naszego komputera!

Główne zadanie iCUE Elite LCD to jednak oczywiście chłodzenie naszego procesora. Zależnie od wybranego modelu, w środku znajdziemy dwa wentylatory o rozmiarze 120 lub 140 mm. Będą one w stanie pracować z prędkością od 450 do 2000 obrotów na minutę. Całość jest jednak bardzo cicha, Corsair deklaruję kulturę pracy na jedynie 33 dB.

iCUE Elite LCD są zgodne z gniazdami LGA 1700, 1200, 155x i 2066. Zadziałają też z AMD AM4 i sTRX4. Gdybyście mieli jednak w swoim komputerze starsze modele, to Corsair udostępni też specjalne zestawy modyfikacyjne, nie wiadomo jednak jeszcze które gniazda będą wspierane tym rozwiązaniem.

Niestety, nie będą to zbyt tanie zabawki. Najmniejsza wersja z 24 centymetrowym radiatorem kosztuje około 1200 złotych (258 euro). Za radiatory 36 cm i 42 cm zapłacimy za to 294 i odpowiednio 317 euro.

Zobacz też:
Corsair zapowiada swoje pamięci RAM DDR5
Intel Alchemist będą sprzedawane bez blokad kopania kryptowalut
Asus i Noctua prezentują najwydajniejsze RTX 3070 na rynku