Cyberpunk 2077 – nowe minimalne wymagania i koniec wsparcia dla Windows 7

Cyberpunk 2077

We wtorek Cyberpunk 2077 doczekał się aktualizacji 1.5, która wprowadziła kilka istotnych ulepszeń na PlayStation 5 i Xbox Series X. Okazuje się jednak, że za sprawą wspomnianego patcha również pecetowa wersja produkcji CD Projekt RED doczekała się istotnych zmian. Polskie studio kończy bowiem wsparcie dla systemu operacyjnego Windows 7 oraz kart graficznych Nvidia z serii GeForce 700. Wprowadzone zmiany wpłyną oczywiście na minimalne wymagania sprzętowe gry.

„Ze względu na techniczne ograniczenia nienatywnej implementacji DirectX12 w Windows 7 oraz zakończenie lub ograniczenie dostępności sterowników graficznych, aktualizacje wydane po 15 czerwca 2022 r. nie będą obsługiwały Windows 7. Jeśli gra zostanie zaktualizowana po tym terminie, może przestać działać na systemie operacyjnym Windows 7” – czytamy w opisie aktualizacji 1.5.

Sytuacja prezentuje się podobnie w przypadku wspomnianych kart graficznych. Dotychczasowe minimalne wymagania gry Cyberpunk 2077 zakładały użycie GeForce GTX 780. W tym momencie nawet Nvidia nie wspiera już wspomnianej karty. Stąd też decyzja polskiego dewelopera.

„Ze względu na zakończenie obsługi sterowników kart grafiki zdecydowaliśmy się zmienić minimalne wymagania systemowe dla kart NVIDIA na GTX 970. Gra niekoniecznie przestanie działać na wcześniejszych kartach, ale nie testujemy jej już na kartach NVIDIA serii 700” – tłumaczy CD Projekt RED.

Przypomnijmy, że Cyberpunk 2077 dostępny jest na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z recenzją gry na stronie Gram.pl. Zapraszamy także do sprawdzenia oferty komputerów osobistych firmy Actina na Sferis.pl. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić produkcję CD Projekt RED na najwyższych możliwych ustawieniach graficznych.