Disco Elysium z nowym patchem. Twórcy zadbali o graczy cierpiących na dysleksję

Disco Elysium

Disco Elysium to bez wątpienia jedna z najlepszych gier RPG ostatnich lat. Nic więc dziwnego, że deweloperom ze studia ZA/UM zależy, by ich produkcją mogła cieszyć się jak najszersza grupa odbiorców. Dlatego też twórcy przygotowali aktualizację, za której sprawą do Disco Elysium – The Final Cut na PC wprowadzono czcionki ułatwiające graczom z dysleksją czytanie. Specjalne fonty dostępne są już w większości wersji językowych.

Twórcy informują, że „czcionki zostały wybrane po starannym rozważeniu wszystkich opcji i po konsultacjach z naukowcami oraz tłumaczami„. Aby skorzystać z nowych fontów należy zaktualizować grę do wersji b8a132b0. Jednocześnie deweloperzy ze studia ZA/UM podkreślają, że zamierzają wprowadzać do swojej produkcji kolejne ułatwienia, by „wszyscy gracze mogli bez przeszkód rozkoszować się swoją wizytą w Revachol”.

Przypomnijmy, że Disco Elysium dostępne jest na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z recenzją gry na stronie Gram.pl. Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą komputerów osobistych firmy Actina na Sferis.pl. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić produkcję studia ZA/UM na najwyższych możliwych ustawieniach graficznych.

Źródło: Steam