Dr Pepper Academy powered by Actina jest jedynym w Polsce wydarzeniem, w którym w zmaganiach esportowych mogą wziąć udział gracze o statusie amatora. Na uczestników czeka LANowy turniej. Najlepsi zawodnicy powalczą w finale z drużynami ze Szwecji i Finlandii o tytuł mistrza Dr Pepper Academy 2022. A oprócz tego zgarną atrakcyjne nagrody, takie jak 4000 euro i kontrakt zawodniczy!

Akademia jest miejscem, gdzie osoby zainteresowane karierą w esporcie spotkają doświadczonych nauczycieli z nietuzinkowym podejściem do edukacji i rozwoju. Są to między innymi Maciej “Luz” Bugaj, Robert “mSr” Pieńkowski i Bartosz “Hyper” Wolny. Ten ostatni ma być odpowiedzialny za Dr Pepper Female Academy, czyli gamingową sekcję adresowaną wyłącznie do dziewczyn. Uczestnicy wydarzenia będą mogli również współpracować z psychologiem esportowym, dietetykiem i trenerem personalnym.

Kwalifikacje do tegorocznej odsłony Dr Pepper Academy powered by Actina rozpoczną się już 1 czerwca. Tym razem szczególnie mile będą tu widziane przedstawicielki płci żeńskiej.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Dr Pepper Academy powered by Actina.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą specjalną na produkty firma Actina dostępną w sklepie Sferis.pl.

Tegoroczna edycja będzie podzielona na 3 etapy:

  • FAZA 1: Preeliminacje (start 1.06.2022)

Masz mniej niż 19 lat i grasz wyłącznie amatorsko? Zapisz się na otwarte eliminacje! Trafisz do jednej z dwóch drabinek i przez 2 tygodnie będziesz miał czas na udowodnienie nam, że masz prawdziwego skill’a!

  • FAZA 2 – Etap 1: Draft

Po eliminacjach czeka Was prawdziwy draft, w którym weźmie udział 40 najlepiej rokujących zawodników.

Zasady zabawy będą podobne do tych z draftu w sportach tradycyjnych, a w czasie specjalnej transmisji na platformie Twitch nasi trenerzy wybiorą 20 graczy, którzy trafią do jednej z 2 drużyn i rozpoczną intensywne szkolenie.

  • FAZA 2 – Etap 2: Treningi

Najlepszych 20 graczy czeka kilka tygodni intensywnych treningów. Na tym etapie gracze mogą liczyć na:

Trening pod okiem profesjonalnych trenerów
Cotygodniowe sparingi z drużynami z innych akademii
Plan treningowy dostosowany do potrzeb danego zawodnika
Warsztaty z psychologiem, dietetykiem czy trenerem personalnym
Każdy zawodnik dostanie dostęp do specjalnych narzędzi, które pozwolą określić jego poziom na podstawie Metodologii ESPORTSLAB.

  • FAZA 2 – Etap 3: Finały regionalne

To nie będzie zwykłe spotkanie pomiędzy dwoma drużynami, ale również pierwszy sprawdzian dla trenerów. Wszystkie spotkania obejrzysz na Twitchu gdzie zadbamy abyś nie przegapił nawet sekundy!

  • FAZA 3: Wielki Finał

Przed nami Wielki Finał. Cztery najlepsze drużyny ze wszystkich akademii zagrają o nagrody podczas dwóch niezwykle intensywnych dni.

Profesjonalni prowadzący, komentatorzy, osobistości ze świata esportu, publiczność, oficjalna transmisja na Twitch – Finały Akademii Dr Pepper powerded by Actina będę tym o czym marzy każdy gracz CS’a!

  • FAZA 3: Turniej LANowy

Akademia zakończy się 2-dniowym eventem wypełnionym sportowymi emocjami. Gdańsk będzie gościł TOP4 drużyny z Polski, Szwecji i Finlandii, które wspólnie powalczą o nagrody.

Na trybunach zasiądzie nie tylko publiczność i najbardziej rozpoznawalni influencerzy, ale przede wszystkim przedstawiciele czołowych e-sportowych organizacji. Dla każdego gracza będzie to okazja do posmakowania atmosfery prawdziwego turnieju, ale przede wszystkim szansa na pokazanie swojego skilla łowcom talentów.

Finał będzie transmitowany na platformie Twitch.