Elden Ring zdominował sprzedaż na Steam. Wielki sukces gry From Software

Elden Ring

Elden Ring już w dniu premiery podbił Steama i mógł pochwalić się imponującymi wynikami aktywności. Niestety sam tytuł zbierał mieszane opinie ze względu na różnego rodzaju problemy techniczne. Błędy nie wpłynęły jednak negatywnie na zainteresowanie produkcją. Najnowsze dzieło From Software zdominowało bowiem w zeszłym tygodniu sprzedaż na platformie Valve, ponieważ w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych gier na Steam aż 4 pozycje należą właśnie do Elden Ring.

Dlaczego produkcja From Software we wspomnianym zestawieniu znalazła się na czterech różnych miejscach? Na pierwszej pozycji znajdziemy japońską wersję gry. Na drugiej natomiast standardowe wydanie dostępne w pozostałych regionach. Ostatnie miejsce na podium należy do wydania Deluxe, a piąta pozycja najprawdopodobniej oznacza zamówienia przedpremierowe.

Należy także zwrócić uwagę na coraz lepsze opinie graczy. W chwili pisania tej wiadomości Elden Ring może pochwalić się na Steam blisko 88 tys. recenzji, z czego 74% to oceny pozytywne. W dniu premiery gra otrzymała natomiast około 24 tysiące opinii od użytkowników platformy Valve, ale jedynie 59% z nich były pozytywne. Widzimy więc, że odbiór najnowszego dzieła From Software jest coraz lepszy, a warto pamiętać, że twórcy pracują nad kolejnymi poprawkami.

Przypomnijmy, że Elden Ring dostępny jest na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry na stronie Gram.pl. Zachęcamy także do sprawdzenia oferty komputerów osobistych firmy Actina na Sferis.pl. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić produkcję From Software na najwyższych możliwych ustawieniach graficznych.

Źródło: SteamDB.info