Esportowe podsumowanie tygodnia – październik #1

Fot. G2 Esports

Lista uczestników Majora zapełnia się, startują Mistrzostwa Świata League of Legends, najważniejszy turniej Dota 2 bez publiczności – to tylko niektóre z informacji w esportowym podsumowaniu tygodnia!

Startuje pierwsza faza Worlds 2021

We wtorek 5 października, o godzinie 13:00, wystartuje pierwszy mecz w fazie play-in Mistrzostw Świata League of Legends. W etapie kwalifikacyjnym wezmą udział drużyny z niższych miejsc w swoich regionach oraz zespoły ze słabszych regionów. Uczestnicy play-inów będą walczyć do najbliższej soboty, a cztery najlepsze ekipy awansują do rozgrywek grupowych. Mecze rozgrywane będą w godzinach 13:00 – 20:00 na kanale www.twitch.tv/riotgames.

Lista uczestników Majora powoli się zapełnia

Wraz z postępem rozgrywek IEM Fall 2021 poznajemy kolejnych uczestników nadchodzącego PGL Major Stockholm. Poznaliśmy rozstrzygnięcia w regionie CIS oraz pierwsze zespoły, które na pewno awansują z Europy Zachodniej i innych regionów. Lista uczestników prezentuje się na ten moment następująco:

Legendy:Natus Vincere Gambit
EsportsPretendenci:Team
SpiritKonkurenci:Virtus.proEntropiqSharks
EsportsRenegades
Pewni awansu:G2
EsportsNinjas in
PyjamasTeam
VitalityAstralisHeroic

The International jednak bez publiczności

Najważniejszy turniej Dota 2 jednak odbędzie się bez publiki. The International miało odbyć się w Sztokholmie, ale impreza została przeniesiona do Bukaresztu, ponieważ Valve obawiało się, że rząd Szwecji nie pozwoli na zorganizowanie tak dużego wydarzenia z kibicami z całego świata. Obostrzenia zostały zniesione, ale było już za późno na cofnięcie decyzji. Dobrą wiadomością jest fakt, że społeczność ponownie pobiła rekord puli nagród, wszak w tym roku do wygrania będzie zawrotna suma $40,018,195. 

Kolejne doniesienia o końcu współpracy Rekklesa i G2

Na łamach portalu Dotesports pojawił się wpis traktujący o przyszłości Rekklesa. Autor tekstu, powołując się na bliskie redakcji źródła, stwierdza, że szwedzki strzelec odejdzie z dotychczasowego zespołu. Jego kolejny dom nie jest znany – chęć transferu miało wykazać Vitality, lecz póki nie podjęto negocjacji. Hiszpański dziennikarz pochwaliłi się kolejnymi pozyskanymi informacjami, twierdząc, że zarówno Marcin „Jankos” Jankowski jak i Rasmus „Caps” Borregaard Winther mieli bezpośredni wpływ na decyzję o wyrzuceniu szwedzkiego strzelca. Podobno Marcin miał postawić sprawę zero-jedynkowo, czyli albo Rekkles albo On. 

Następne zmiany w Anonymo Esports

Właściciel organizacji poinformował o kolejnych zmianach w dywizji CS:GO. Zespół, który miał stać się najlepszą polską drużyną, ma zamiar testować nowych zawodników. Roszady spowodowane są końcem okresu testowego Piotra “blacktear5” Kasińskiego, lecz nie zostało ujawnione dlaczego poszukiwane jest potencjalne zastępstwo oraz kto podjął decyzję – włodarze czy sam gracz. Ponadto organizacja niedawno testowała Patryka “paTiTka” Fabrowskiego, który podobno ma rozważać powrót do CS:GO. 

NEEX i spółka w barwach Ungentium

Jak podaje portal Cybersport.pl, szeregi Chakalaka zasilić ma kacpi oraz dobrze znany polskiej społeczności CS-a NEEX, który ostatnio reprezentował barwy Entropiq. Rolę trenera objąć ma natomiast GuteK. Cała szóstka według nieoficjalnych pogłosek znalazła już także pracodawcę i w ciągu kilku dni zakontraktowana ma zostać przez UNGENTIUM. Będzie to pierwszy skład VALORANTA w krótkiej historii organizacji, którą obecnie możemy głównie kojarzyć ze sceny Counter-Strike’a i występów w ESL Mistrzostwach Polski oraz Polskiej Ligi Esportowej.

PL123 zastąpi Anonymo w PGE Dywizji Mistrzowskiej w PLE

Po krótkim zamieszaniu w Polskiej Lidze Esportowej, poznaliśmy nowych uczestników PGE Dywizji Mistrzowskiej. Włodarze Anonymo nie chcąc przemęczać graczy z głównego składu, zgłosili do rozgrywek swoją akademię, na co nie zgodzili się organizatorzy rozgrywek. Ostatecznie podjęto decyzję, że drugi skład Ano zagra w Dywizji Profesjonalnej, a o slot w wyższej lidze zagrało PL123 oraz Creative AVEZ. Ekipa Bożydara wygrała starcie best-of-three, wykorzystując okazję oferowaną przez los.