Wydarzenia

PGA 2019

Za nami jedno z największych wydarzeń sportu elektronicznego w Polsce, czyli Poznań Game Arena, którego Actina – marka gamingowa należąca do portfolio ACTION S.A., była oficjalnym partnerem technologicznym.

Zgodnie z informacjami, które płyną od organizatorów, podczas tegorocznej edycji targów elektronicznej rozrywki (18 – 20 października) padł rekord frekwencji. W sumie impreza zgromadziła ponad 79 000 zwiedzających w trakcie trzech dni. Actina również jako partner technologiczny wydarzenia znacząco poszerzyła swoją obecność względem poprzednich lat.

Actina w strefie wystawców i twórców niezależnych.

W sumie marka była obecna na ponad 12 stoiskach, na które łącznie dostarczyliśmy prawie 250 jednostek PC z logo Actina. To oznacza, że na naszych komputerach grano ponad 6 500 godzin.

Zwiedzający mogli przetestować nasz sprzęt na dwóch stoiskach własnych. Pierwsze to LG Actina AMD, gdzie poza tymi markami były WD_BLACK, AVERMEDIA, MSI. Dodatkowo na tej strefie można było pograć na ESCAPE FROM TARKOV. Drugie stanowisko to Actina Sferis.pl Gram.pl, na którym można było zobaczyć marki L’Oreal, AMD, Trust oraz BeQuiet!, a także pograć na nowym dziecku producentów FARM51 – Chernobylite. Poza tym, nasze jednostki PC można było przetestować na stoiskach partnerskich, a także scenie głównej targów.

– Mieliśmy również przyjemność wesprzeć naszym sprzętem strefę Indie Games, czyli przestrzeń dla twórców gier niezależnych licznie odwiedzaną przez zwiedzających. Mogli oni sprawdzić swoich sił w nowatorskich tytułach i bezpośrednio przekazać swoje uwagi ich autorom – komentuje Michał Miłkowski, Doradca Zarządu ds. Rozwoju Biznesu Komponentów i marki PC Actina w ACTION S.A.

Actina wspiera polski esport

PGA to nie tylko targi gamingowe, ale również wiele turniejów esportowych. Actina wraz z partnerami była organizatorami kilku z nich.

PACTit CHALLENGE LADIES – piąta edycja turnieju organizowanego przez organizację esportową Actina PACT. To była trzecia edycja dla kobiet zgodnie ze wspólną strategią Actina i PACT skierowaną na rozwój żeńskiego esportu. Rekordowa pula nagród pieniężnych wynosiła 10 000 zł. W finale turnieju wystąpiły dwie organizacje wspierane przez Actina PACT: team Saiprah i Warriors Team Female.

Zwyciężyła ekipa wojowniczek zdobywając nagrodę 3 500 zł. Drużynie Team Saiprah przypadł czek za zdobycie drugiego miejsca w wysokości 2 000 zł.

ACTINA ROCKETMANIA – turniej z udziałem najlepszych polskich i zagranicznych drużyn w grę Rocket League, której popularność cały czas rośnie.

Współorganizatorami rozgrywek były dwie organizacje esportowe: Actina PACT i ESEgg – zawodnicy tej drużyny również występują z logo Actina na koszulkach.

Spośród ośmiu drużyn (cztery zaproszone i cztery z eliminacji) zawodnicy ESEgg zdobyli srebrny, a Actina PACT brązowy medal.

ASSETTO CUP – turniej przeznaczony dla widzów zorganizowany przy współpracy z firmą Thrustmaster. Rozgrywki składały się z pięciu wyścigów eliminacyjnych i wielkiego finału. Zwycięzca wygrał profesjonalny zestaw od Thrustmaster.

Dodatkowo, Actina została partnerem oficjalnej reprezentacji Polski i to na jej stoisku odbyła się rywalizacja o dołączenie do Narodowej Drużyny Esportu w Tekken 7 i PES 2020. Stawką w tych meczach była możliwość reprezentowania naszego kraju podczas nadchodzących 11. Esportowych Mistrzostw Świata w Seulu.

PGA w relacjach wiodących stacji telewizyjnych

W sobotę rano wprost ze stoiska Actina odbyła się relacja na żywo dla TVP do programu „Pytanie na śniadanie”. Nasze stoisko i turniej PACTit Challenge Ladies wyjątkowo zainteresował TVN24, które przeprowadziło relację ze stoiska i wywiady z prowadzącymi turniej dla kobiet.

Actina w Poznaniu, Actina PACT dywizja CS:GO w Pradze

Na zakończenie warto dodać, iż kolejna z drużyn wspieranych przez markę Actina, czyli Warriors Team male zwyciężyła w turnieju Light Cup.

– Podczas PGA zabrakło jedynie męskiej drużyny CS:GO Actina PACT, która w tym czasie rywalizowała w Pradze w turnieju międzynarodowym zdobywając w nim ostatecznie srebrny medal – dodaje Marcin Kurzawski, właściciel PACT.