Wydarzenia

Polish Esport Cup edycja II

Kolejna edycja POLISH ESPORT CUP stała się faktem

Już w najbliższych dniach rusza kolejna edycja wspomnianego wyżej turnieju pod patronatem ACTINA. PACT i SPORT.pl. Nowym partnerem strategicznym projektu został natomiast największy polski portal o tematyce związanej z gamingiem i esportem – Cybersport.pl.

Pierwsza edycja rozgrywek POLISH ESPORT CUP 2020 miała miejsce na przełomie kwietnia i czerwca 2020 roku. Organizatorzy wydarzenia postawili na trzy turnieje w ramach jednego projektu, które skierowane były zarówno do amatorów jak i półprofesjonalnych graczy. Turnieje miały na celu wyłonić nowe talenty na scenie gier tj. Counter Strike : Global Offensive jak również nowopowstałym tytule Valorant. Projekt okazał się ogromnym sukcesem zarówno od strony esportowe jak i marketingowej. Łącznie dotarcie do treści Tylko na kanałach www.sport.pl i www.gazeta.pl przekroczyło 220.000.000. Relacje i transmisje obejrzało ponad 1.300.000 unikalnych użytkowników, a zasięg postów w kanałach social media przekroczył 1.250.000 wyświetleń. W turnieju wzięło udział ponad 2000 zawodników, a aż pięć drużyn po zakończeniu rozgrywek podpisało umowy współpracy z profesjonalnymi organizacjami esportowymi.

Druga edycja rusza już w najbliższą środę tj. 07/10/2020 i potrwa aż do 29/11/2020. Składać się będzie z 3 niezależnych turniejów podczas których prowadzone będą rozgrywki w trzy tytuły – ponownie Counter Strike : Global Offensive i Valorant jak również nowy tytuł ASSETTO CORSA. Łączna pula nagród wynosić będzie 54.000 zł. Zapisy do rozgrywek ruszają już w dniu dzisiejszym i potrwają do najbliższego wtorku tj. 06/10/2020 do godz 23:59.

Więcej szczegółowych informacji pojawi się w najbliższych dniach na stronach sport.pl i cybersport.pl, jak również na dedykowanym kanale na facebook.