Far Cry 6 nie zaoferuje edytora map

Far Cry 6

W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy fragmenty rozgrywki oraz poznaliśmy datę premiery gry Far Cry 6. Natomiast wczoraj deweloperzy z Ubisoftu zorganizowali sesję pytań i odpowiedzi na forum Reddit. Dowiedzieliśmy się m.in. że w nadchodzącej odsłonie serii zabraknie trybu Arcade, czyli edytora map, który był dostępny w poprzedniej części.

Nie, tryb Arcade nie powróci. Usunięcie go z naszego planu było trudną decyzją, ale pozwoliło nam w pełni skoncentrować się na kampanii fabularnej, która przeniesie graczy w samo serce współczesnej, partyzanckiej rewolucji – poinformował dyrektor projektu, Alexandre Letendre.

Tryb Arcade pozwalał graczom tworzyć zaawansowane projekty. Znajdowały się w nim obiekty i przedmioty z różnych produkcji Ubisoftu. Użytkownicy mogli popisać się swoją kreatywnością, tworząc ciekawe i imponujące mapy. Edytor umożliwiał również tworzenie własnych misji czy też trybów rozgrywki.

Far Cry 6 zmierza na komputery osobiste, a także konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Premiera 7 października bieżącego roku. Jeśli chcecie zagrać w produkcję Ubisoftu na najwyższych możliwych ustawieniach, to koniecznie zapoznajcie się z ofertą komputerów Actina pod tym adresem.