Far Cry 6 z trzecią aktualizacją. Ubisoft wprowadza kolejne poprawki

Far Cry 6

Far Cry 6 zebrał całkiem niezłe oceny, ale najnowsza odsłona popularnej serii nie była tytułem wolnym od wad. W produkcji Ubisoftu nie zabrakło też różnego rodzaju błędów i problemów technicznych. Nic więc dziwnego, że francuski deweloper opublikował w tym tygodniu trzecią już aktualizację, która ma usprawnić działanie wspomnianej produkcji. Twórcy zadbali także o zmiany w pakiecie tekstur HD na PC. Po ich pobraniu niektórzy użytkownicy narzekali bowiem na rozmywający się obraz.

Wprowadziliśmy pewne zmiany w pakiecie tekstur HD na PC, które powinny ograniczyć rozmywanie się obrazu, którego doświadczała część graczy korzystających z pakietu tekstur HD. Przeglądając te doniesienia, zauważyliśmy, że pochodzą od graczy korzystających z kart graficznych mających mniej niż 12 GB VRAM. W czasie korzystania z pakietu tekstur HD na sprzęcie mającym mniejszą niż wymagana ilość VRAM działanie i wygląd gry mogą być gorsze niż przed włączeniem tego pakietu – informują deweloperzy.

Ponadto z wersji PC usunięto błąd, przez który po ponownym uruchomieniu gry opcje „Typ celowania” i „Interakcja z kołem broni” były przywracane do ustawień domyślnych. Posiadacze komputerów osobistych muszą przygotować się na pobranie PC około 8 GB danych. Chyba że korzystają ze wspomnianego pakietu tekstur HD. Wówczas rozmiar patcha wzrasta do około 12,4 GB. Pełną listę zmian i poprawek, które wprowadza najnowsza aktualizacja, znajdziecie pod tym adresem.

Przypomnijmy, że Far Cry 6 jest dostępny na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z recenzją gry na stronie Gram.pl. Zachęcamy także do sprawdzenia oferty komputerów osobistych firmy Actina na Sferis.pl. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić produkcję Ubisoftu na najwyższych możliwych ustawieniach graficznych.