Forza Horizon 5 bestsellerem na Steam. Gra cieszy się dużym zainteresowaniem

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5 zadebiutuje oficjalnie na rynku dopiero jutro, ale nie przeszkodziło to produkcji Playground Games w zdobyciu pierwszego miejsca na liście najchętniej kupowanych gier na Steam w zeszłym tygodniu. Co więcej, w pierwszej dziesiątce znalazły się dwa różne wydania wspomnianego tytułu. Wpływ na taki wynik z pewnością miał fakt, że zakup edycji Premium pozwalał graczom rozpocząć zabawę już w piątek. Nie można jednak zapominać, że produkcja trafi jutro do usługi Xbox Game Pass. Ogromne zainteresowanie grą Forza Horizon 5 na platformie Valve jest więc sporym sukcesem.

Cały czas świetnie sprzedaje się również Age of Empires IV, które tydzień temu znajdowało się na szczycie listy najchętniej kupowanych gier na Steam. W pierwszej dziesiątce znalazły się łącznie dwa różne wydania produkcji Relic Entertainment. Widzimy więc, że zainteresowanie RTS-em na platformie Valve nie słabnie, mimo obecności tytułu w usłudze Xbox Game Pass.

Podium zamykają natomiast pre-ordery Elden Ring. W miniony czwartek Bandai Namco oraz deweloperzy z From Software zaprezentowali obszerny gameplay ze wspomnianej produkcji. Wydawca ujawnił również zawartość edycji kolekcjonerskiej. Premiera gry dopiero 25 lutego 2022 roku, ale jak widać, zainteresowanie nowym dziełem twórców serii Dark Souls jest spore.

Źródło: SteamDB.info