Actina i Pact już rok razem.

W sierpniu 2018 doszło do podpisania umowy współpracy wkraczającej na rynek z serią komputerów marki Actina i PACT – jednej z czołowych organizacji esportowych w Polsce.

Od samego początku dla obu marek wiadome było, iż nie będzie to klasyczna współpraca jak w przypadku sponsora i sponsorowanego w środowisku esportu. Standardowe działania jak obecność marki Actina na koszulkach turniejowych drużyn PACT  czy promocja marki i produktów na kanałach social media organizacji i zawodników to zaledwie niewielka część zaplanowanych aktywności. Kierunkiem obu marek była szeroka i symbiotyczna współpraca mająca na celu wprowadzenie marki Actina w jak najszerszym spectrum na szerokie wody gamingu i esportu w Polsce.

Współpracę rozpoczęliśmy zatem od opracowania krótko i długofalowej strategii marketingowej dla marki Actina  obejmującej wiele obszarów aktywności w tym m.in. : współprace partnerskie (Esportowe Świry, KXN Studio, PETZOR.tv, Reconnect, New Meta, Project Saiprah i wiele innych) , wspólne budowanie i testowanie komputerów dla dedykowanych graczy (Actina by PACT), programy wspierające oddolne inicjatywy esportowe (m.in. #wspieramy lany, wspieranie żeńskiej sceny), współpraca z czołowymi wydarzeniami i turniejami w Polsce i za granicami kraju (Good Game League, Games Clash Masters, ESL IEM, Fantasy Expo PLE). Dodatkowo wspólnie pracujemy nad obecnością obu marek na największych stoiskach targowych i wystawienniczych.

Rok 2018 minął nam nad wdrożeniami części z w/w założeń począwszy od wspólnej pracy nad budową pierwszej serii komputerów Actina by PACT, której cały proces przebiegał przy współpracy inżynierów Actina i zawodowych graczy PACT. Premiera tejże serii odbyła się podczas największych targów esportowych w Polsce czyli Poznań Gaming Arena 2018. Nasze jednostki można było przetestować na wielu stoiskach i spotkały się one z bardzo przychylnymi opiniami odwiedzających. W tym samym czasie ekipa PACT pokonując drużynę AGO w półfinałach ESL Mistrzostw Polski zdobyła srebrny medal na tych najbardziej prestiżowych rozgrywkach w naszym kraju.

Trzeci kwartał okazał się ogromnym sukcesem sprzedażowym. Marka Actina mimo, iż na rynku gaming PC pojawiła się zaledwie kilka miesięcy wcześniej w listopadzie uzyskała status najlepiej sprzedającej się marki na największej platformie sprzedażowej Allegro. Z końcem roku obie marki doszły do wniosku, iż w kolejnym roku jeszcze bardziej zacieśnią współpracę.

W styczniu 2019 pojawiła się więc drużyna Actina Pact gdzie marka Actina objęła pozycję sponsora tytularnego.

Rok 2019 to czas wielu wdrożeń i zintensyfikowanej pracy dla wspólnego zespołu obu marek.

Uruchomiliśmy kluczowy dla nas projekt wspierający oddolne i lokalne inicjatywy esportowe dając szansę na ich rozwój lokalnym społecznościom. Na przestrzeni tego roku zorganizowaliśmy blisko 40 eventów w różnych miastach w Polsce. Program został przyjęty bardzo przychylnie przez środowiska efekty i skala przerosły nasze wszelkie oczekiwania. Na tę chwilę mamy już zapytania na pierwszy kwartał 2020. Jest to dla nas kluczowy projekt w strategii wspierania oddolnych inicjatyw esportowych i rozwoju esportu w naszym kraju.

W świetle tych samych założeń nawiązaliśmy współprace z Project Saiprah będący inkubatorem dla nowo powstałych żeńskich drużyn jak również postanowiliśmy ukierunkować na żeńską scenę nasz cykl turniejów #PACTit CHALLENGE, który od trzeciej edycji zdobi dopisek LADIES. Podczas ostatniego PGA zorganizowaliśmy trzeci już turniej (piąty w historii) pod tą nazwą z rekordową pula 10.000 zł. Brały w nim udział wszystkie czołowe żeńskie drużyny CS:GO w Polsce.

W roku 2019 pojawiliśmy się również jako partnerzy na największych imprezach w naszym kraju m.in. na wielu stoiskach w tym głównym stoisku ESL podczas Intel Extreme Masters jak również jako jeden z dwóch partnerów technologicznych podczas Poznań Gaming Arena gdzie nasze jednostki można było przetestować na wielu stoiskach w tym dwóch własnych.

Wielkie znaczenie ma dla nas również bliska współpraca z organizatorami dwóch największych turniejów w Polsce czyli Good Game League – nasze jednostki zapewniały najwyższy komfort rozgrywek zawodnikom z całej Europy podczas pięciu przystanków eliminacyjnych i finałów w Poznaniu. Zorganizowaliśmy też wspólnie transmisję z europejskich eliminacji online z naszego Actina House. Kolejny turniej to Games Clash Masters w Gdyni z udziałem pięciu czołowych drużyn europejskich i trzech polskich ekip. Całość poprzedzona eliminacjami pod nazwą Meet Point w Warszawie na Stadionie Narodowym. Współpracujemy również z innymi światowymi markami przy różnych projektach m.in. z Red Bull będąc partnerem technologicznym ostatniej edycji cyklu Wjazd na Bramkę.

Ostatnie miesiące to również zawarcie kliku kluczowych partnerstw w tym z KXN Studio gdzie owocem naszych prac było pojawienie się pierwszej serii komputerów dedykowanych dla streamerów – Actina Streamer by KXN STUDIO, zrealizowaliśmy też wspólnie kilka przedsięwzięć jak np. relacja z Dream Hack, streamy z naszych stoisk na PGA.  Współpracujemy również z dwoma barami esportowymi w tym Recconect w Gdańsku i New Meta w Warszawie (współpraca właśnie rusza). Jesteśmy też partnerem jednej z największych grup esportowych: Esportowe Świry dodatkowo Petzor.tv czy Narodowej Drużyny Esportowej.

Nie możemy zapomnieć o drużynach Actina Pact. Współpraca obu marek zapewniła środki na rozwój organizacji jak również poszczególnych drużyn. Actina zapewniła też zawodnikom sprzęt najwyższej klasy. Od sierpnia 2018 nastąpił więc rozwój samej organizacji. Dywizja CS:GO zdobyła kolejno srebrny i brązowy medal w ESL Mistrzostwach Polski, uzyskała również awans do prestiżowej międzynarodowej ligi będącej zapleczem Pro league – ESEA MDL. Dodatkowo awansowała na kilka międzynarodowych turniejów m.in.  LanTreck w Finlandii zdobywając na tym turnieju złoty medal czy ostatnio AGA w Pradze gdzie wywalczyliśmy drugie miejsce i srebrny medal. Rozwój i progres drużyny zaowocowały regularną pozycją w okolicach 50tej drużyny na całym świecie według rankingu HLTV.

Pojawiły się też nowe dywizje m.in. RainbowSixSiege (tytuł vice Mistrza i Mistrza Polski, udział w DreamHack Szwecja); LOL udział w pierwszym i drugim sezonie Ultraliga czy ZULA (dwa srebrne medale w prestiżowej lidze europejskiej Pro League i awans do nadchodzących Mistrzostw Świata w Turcji). Najnowszą dywizją w Actina Pact jest drużyna Rocket League (brązowy medal na turnieju Rocketmania by Actina podczas PGA 2019).

Jedną z kluczowych decyzji, która również miała bezpośredni wpływ na rozwój wszystkich dywizji organizacji Actina Pact było uruchomienie w lutym 2019 Actina House. Jest to dom treningowy w którym zawodnicy mogą szkolić i rozwijać swoje umiejętności w komfortowych warunkach i przy użyciu najlepszego sprzętu. Actina House służy też innym programom w tym wspierającym żeńską scenę. Odwiedziło nas w tym roku już wiele czołowych drużyn. Warto też zaznaczyć iż były to bootcampy nieodpłatne.

Podsumowując rok naszej wspólnej współpracy planujemy w najbliższym czasie premierę nowej generacji komputerów budowanych i testowanych wraz z zawodnikami:  Actina by Pact v.2. Więcej informacji już wkrótce.