Seria PC Custom przeznaczona jest dla specjalnych zamówień, które urodzą się w umysłach naszych klientów. Komputery pokazowe ze zbudowanym od podstaw systemem chłodzenia cieczą, osadzone na ekscentrycznych wręcz obudowach to chleb powszedni osób zaangażowanych w Actina PC Custom.

Ty wymyślasz swój komputer, my staramy się go zrealizować, limitem jest tylko Twoja wyobraźnia, no i rzecz jasna pieniądze. Podczas budowania takich maszyn korzystamy z nabytego już doświadczenia i z każdą następną tworzymy coraz bardziej szokujące konfiguracje.

Na targach takich jak IEM czy PGA można często spotkać nasze flagowe projekty, takie jak Project Orange, zbudowane na podzespołach Thermaltake. Zagięta odsłona Core P3 jest jedną z lepszych obudów do tworzenia tak rozwiniętych systemów, bo daje wielką swobodę w montażu i prowadzeniu rurek.

Aby woda odpowiednio prędko dopływała do bloku zastosowaliśmy przetestowaną w boju pompkę Asetek D5, osadzoną w rezerwuarze z zestawu Thermaltake Pacific M360 D5. Zamontowanie tak dużej mocy chłodzenia do Intel Core i7-9700K pozwoli na wysokie podkręcenie jednostki przy utrzymaniu wysokiej kultury pracy całej maszyny.

Gigabyte Z390 AORUS ELITE to płyta gotowa na takie wyzwania. Mocna sekcja zasilania i pokaźne radiatory bez problemu poradzą sobie ze stałym utrzymaniem wysokiego taktowania na 8 rdzeniach od Intel.

Dobrą parą do tak mocnego procesora jest równie potężna karta graficzna. Postawiliśmy na Gigabyte AORUS RTX 2080 SUPER, bo to cicha i atrakcyjna wizualnie konstrukcja. Poprzeczki nad wentylatorami dodają jej unikatowego charakteru, co do naszego customa pasuje jak ulał.

Aby żadna gra nie miała problemu z działaniem sięgnęliśmy po 32 GB pamięci DDR4, taktowanej na 3600 MHz. Cztery kości Corsair Vengeance RGB PRO po 8 GB zajęły wszystkie banki pamięci na płycie głównej, co w paru scenariuszach może poprawić ogólną wydajność komputera.

Za zasilenie tego Behemota odpowiada zasilacz Thermaltake Toughpower Grand RGB o mocy 750 W, sygnowany certyfikatem sprawności 80 PLUS Gold. Co ważne, posiada w sobie podświetlenie RGB, więc nie pozostaje martwym elementem tej kolorystycznej układanki.

Jedynym spokojnym elementem specyfikacji jest dysk SSD od Kingston. UV 500 o pojemności 480 GB to całkiem standardowe TLC z szarą obudową. Do zastosowań pokazowych, jak i codziennych, taki twardziej wystarczy większości użytkowników.