[smartslider3 slider=”3″]

Seria Actina Powered by ASUS skupiona jest na dostarczeniu idealnego komputera do gier dla fana tej marki. Opisywany tu przedstawiciel Actina PBA jest wyjątkowy, bo na takich komputerach gra nasza Kadra Narodowa. To spore wyróżnienie oraz dowód na to, że do gier esportowych ta maszyna nadaje się na tyle, aby współzawodniczyć na scenie międzynarodowej.

Dodatkowo jest to komputer eventowy, a więc taki, który wygląda atrakcyjnie i jest łatwy w przenoszeniu. Pomagają w tym wygodne pasy, które zamontowano u góry obudowy ASUS TUF Gaming GT501. Dzięki nim nawet ponad 14 kg stanie się bardziej poręczne.

Sercem tej konstrukcji jest procesor Intel Core i5-9600KF, który w trybie Boost osiąga taktowanie na poziomie 4,6 GHz. Taka wydajność w połączeniu z sześcioma rdzeniami Tworzy z tej maszyny idealnego kandydata do gier esportowych.

ASUS zadbał także o płyty główne dla naszej Kadry Narodowej, serwując B360 PLUS GAMING ze swojej serii TUF. Ta konstrukcja bez problemu radzi sobie z osadzonym na nią procesorem, szczególnie przy 4,6 GHz.

Na jej sekcji zasilania osadzono niewielki radiator, który pomoże w odbieraniu i rozpraszaniu ciepła. Takie rozwiązanie dobrze współgra z chłodzeniem powietrznym, więc przy Actina PBA sięgnęliśmy po be quiet! Dark Rock 4. Utrzymanie bezwzględnej ciszy przy wysokim obciążeniu było priorytetem, w końcu esportowcy potrzebują kulturalnych i niezawodnych komputerów.

Kierując się potrzebami esportowców, sięgnęliśmy po kartę graficzną z średniego segmentu. Już ostatnio pisaliśmy o tym, jak wygląda dobry komputer do esportu i mocny procesor ze średnią kartą graficzną jest jednym z nagłówków.

W związku z tym ASUS TUF GAMING X3 GTX 1660 SUPER OC jest tutaj na idealnym miejscu, bo w rozdzielczości Full HD przynosi prawie najwięcej klatek na sekundę za każdą wydaną złotówkę. W towarzystwie szybkiego procesora ten akcelerator nabiera skrzydeł, szczególnie przy prostych grach esportowych. W nich ustawienia jakości są raczej obniżane, by uzyskać pewniejszą płynność podczas ostrzejszych potyczek.

Przy pamięci wybór padł na Team Group. Tutaj wychodzi eventowy charakter tego komputera. Zarówno dwie kości RAM po 8 GB, jak i dysk SSD 500 GB, ociekają wręcz RGB i oznaczniami TUF. Daje to efekt spójności zestawu komputerowego, bo znakomita większość jego widocznych elementów pochodzi z jednej i tej samej serii TUF.

Jedynym ustępstwem od ASUSowej czystości jest zasilacz, bo na pokładzie znalazło się modularne SilentiumPC Vero M2 Bronze o mocy 600 W. Jest to znacznie więcej niż koniecznie, bo 1660 SUPER to oszczędne GPU, podobnie z resztą jak i5 przy tych taktowaniach.