Actina Powered by MSI to kolejna seria, którą tworzymy z komponentów głównych jednego producenta. Ludzi głęboko przekonanych do konkretnych marek jest wielu, więc jest to dla nich idealna okazja na znalezienie obiektu westchnień.

W opisywanej tu konstrukcji znalazł się AMD Ryzen 5 3600 oraz MSI GTX 1650 SUPER VENTUS XS OC. Takie połączenie znów kierowane jest w stronę graczy esportowych, bo ponownie mamy średnią kartę graficzną z mocniejszym procesorem.

Za bazę dla tych dwóch komponentów posłużyła płyta główna MSI B450M PRO-VDH MAX. Dzięki temu chipsetowi można także podkręcić RAM do 3200 MHz. Dwie kości ADATA XPG SPECTRIX D41 o łącznej pojemności 16 GB spokojnie poradzą sobie z takim taktowaniem, a przy odrobinie szczęścia pozwolą nawet obniżyć opóźnienia.

Na pokładzie opisywanego komputera dla graczy Actina Powered by MSI znalazły się dwa dyski. Mariaż GOODRAM IRDM PRO 512 GB z Toshiba P300 1 TB da wystarczającą ilość pamięci dla większości użytkowników. Naturalnie system trafia na SSD, a HDD pozostawia się na gry i dane.

Jeżeli chodzi o zasilacz, to wybór padł na SilentiumPC Vero L2 500 W z certyfikatem 80 PLUS Bronze. Biorąc pod uwagę bardzo oszczędne komponenty, które w pełnym obciążeniu nie sięgnął nawet połowy mocy znamionowej tego modelu, jest to sensowny wybór. Chcąc utrzymać smoczą tematykę na obudowę wybraliśmy MSI MAG VAMPIRIC 010M. To udana, przestronna skrzynka z interesującym pasem podświetlenia na froncie i wentylatorami RGB. Dodaliśmy do tego system chłodzenia wodnego od Corsair, aby utrzymać kolorystyczny motyw przewodni podświetlenia. 240-milimetrowa chłodnica zapewni ciszę działania i pozwoli na prawie bezszelestną pracę, szczególnie w parze z tak oszczędną kartą graficzną.

[smartslider3 slider=”2″]