GearBox 500 – Sapphire prezentuje przenośne RX 6600 XT

Sapphire GearBox 500

Macie słabego laptopa, ale chcecie pograć na nim w nowoczesne gry? Sapphire ma dla was idealny produkt. Ich GearBox 500 to przenośna karta graficzna RX 6600 XT!

Trend w budowaniu laptopów jest ostatnimi czasy bardzo prosty. Mamy do wybory ultracienkie, typowo biurowe urządzenia albo sprzęt już ściśle gamingowy. Niestety, w tym pierwszym przypadku bardzo ciężko jest zmieścić solidną kartę graficzną. Najczęściej musimy pogodzić się z GPU zintegrowanym z procesorem, co samo w sobie nie jest zbyt dużym problemem. No, dopóki nie chcemy pograć na naszym sprzęcie.

Świetnym rozwiązaniem w tej kwestii okazują się przenośne karty graficzne. Swój najnowszy pomysł w tej kwestii zaprezentowała właśnie firma Sapphire. GearBox 500 to potężna maszyna skrywająca w sobie kartę Radeon RX 6600 XT z 2048 procesorami graficznymi i 8 GB pamięci GDDR6. Całość chłodzona jest natomiast dość solidnym systemem wykorzystującym dwa wentylatory.

Kwestia podłączenia GearBox 500 również nie powinna być zbyt dużym problemem. Urządzenie jest wyposażone w trzy złącza DisplayPort 1.4 i jedno HDMI 2.0. Oprócz tego znajdziemy tam też dwa złącza USB 3.0 i port Ethernetowy w standardzie 1 GB.

Dodatkowo, całość jest naprawdę niewielka! GearBox 500 ma jedynie 30 x 13,8 x 20,4 centrymetrów. Nie jest to najbardziej przenośne urządzenie na świecie, ale z łatwością zmieścimy je do torby czy plecaka. Niestety nie znamy za to żadnych informacji o jego wadze. Ale z pewnością nie jest najlżejsze!

Zobacz też:
AMD podnosi ceny kart Radeon RX 6000 o 10%
Radeon RX 6500 XT i RX 6400 – AMD szykuje nowe „średniaki”
AORUS RTX 3080 Ti Gaming Box – przenośna karta graficzna do laptopa