Intel Arc Alchemist zaliczają kolejne opóźnienie

Intel ARc

Intel ma dla nas bardzo złą wiadomość – karty graficzne z serii Arc zaliczają kolejne opóźnienie. Aktualna data premiery jest sporą niewiadomą.

Wiecie już na pewno, że Intel odważył się na bardzo trudny krok. Jako pierwsza duża firma spróbował przełamać duopol Nvidii i AMD na rynku kart graficznych. Niestety, od samego początku napotkali wiele problemów. Premiera nowych układów była już wielokrotnie opóźniana, a wciąż nie znamy oficjalnej daty.

Oczywiście, Intel wypuścił już karty Arc przeznaczone dla laptopów. Należy jednak mówić tutaj raczej o premierze-widmo. Modeli na rynku jest bardzo mało i ciężko kupić je poza Koreą Południową. Na szczęście, już wkrótce zadebiutują karty desktopowe. No, a raczej miały zadebiutować.

Znany leaker Moore’s Law is Dead dotarł do wewnętrznych dokumentów Intela na temat ich planów wydawniczych. Wynika z nich, że karty Intel Arc miały zadebiutować… w drugiej połowie lipca 2022 roku. Dokładnie wtedy miały pojawić się na rynku modele Arc A380, Arc A580, Arc A750 i Arc A770. Gotowe modele miały trafić do sprzedaży na początku sierpnia. Wiemy też, że swoje wersje niereferencyjne miało pokazać aż 5 producentów.

Oczywiście, jasnym jest, że coś poszło nie tak i plany się po prostu posypały. Producenci wersji niereferencyjnych narzekają na zbyt mało informacji od Intela i są już dość mocno podirytowani całą sytuacją. Oficjalne stanowisko firmy jest jak na razie bardzo enigmatyczne – Intel Arc z serii 5 i 7 zaczną pojawiać się w trzecim kwartale 2022 roku. Co należy przez to rozumieć? Cóż, tego nie wiadomo.

Zobacz też:
Intel Arc A770 przetestowane – zapowiada się naprawdę nieźle
Intel Core i9-13900K przetestowany w Geekbench 5
Nvidia szykuje obniżkę cen kart graficznych z serii RTX 3000