Intel już za tydzień oficjalnie zaprezentuje Super Sampling

Intel Arc będą wyposażone w Super Sampling

Intel oficjalnie zapowiedział już swoje nadchodzące karty graficzne. W przyszłym tygodniu zdradzą jednak szczegóły dotyczące ich technologii Super Sampling.

Na rynku kart graficznych pojawił się w końcu trzeci gracz, w dodatku bardzo mocny. Seria GPU Intel Arc trafi do pierwszych klientów już w pierwszym kwartale 2022 roku. Jak na razie, mowa o dwóch układach z serii Alchemist. Nie znamy jeszcze niestety niemal żadnych szczegółów technicznych, poza tym, że obsłużą DirectX12, ray tracing i dość enigmatyczną technologię Super Sampling.

No właśnie, co się w ogóle kryje pod tą nazwą? Chodzi tutaj oczywiście, o odpowiedź Intela na Nvidia DLSS, czyli technologię próbkowania obrazu w taki sposób, żeby generować lepszą jakość przy jednoczesnych mniejszych wymaganiach energetycznych. Bez tego Intel nie mógłby nawet próbować konkurować z Nvidią i AMD.

Już w przyszłym tygodniu poznamy wszystkie interesujące nas szczegóły, na szczęście wiemy już kilka ważnych rzeczy. Przede wszystkim: Super Sampling będzie wykorzystywał sztuczną inteligencję i sieci neuronowe do generowania obrazu. Biorąc pod uwagę doświadczenie Intela w tej kwestii, możemy być pewni, że zapowiadana technologia będzie na bardzo wysokim poziomie.

Oczywiście, nietrudno zauważyć, że to dokładnie taka sama technologia jak w Nvidia DLSS. Ciężko jednak winić o to Intela i doszukiwać się plagiatu, mowa tutaj przecież o jednej z najważniejszych dziedzin obecnej informatyki, Nvidia nie ma na nią wcale monopolu.

Jeśli okaże się, że Super Sampling działa na przynajmniej takim samym poziomie co DLSS czy FSR, to obie konkurencyjne firmy mają się czego obawiać. Najbardziej skorzystają na tym jednak klienci, konkurencja zawsze wymusza lepsze ceny i rozwój technologii.

Zobacz też:
Intel oficjalnie zapowiada architekturę GPU Xe-HPG DG2
Intel prezentuje Beast Canyon NUC – nowy komputer SFF
Jeszcze piękniejsze Red Dead Redemption 2 na PC ze wsparciem DLSS