Intel XTU jest już w pełni kompatybilne z Alder Lake

Intel XTU

Oprogramowanie Intel XTU otrzymało bardzo ważną aktualizacje. Jest już w pełni kompatybilne z nadchodzącą generacją procesorów Alder Lake.

Do premiery nowej generacji procesorów Alder Lake zostały już tylko niecałe dwa miesiące. „Niebiescy” chcą jednak mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Tym razem, aktualizacje dostało ich oprogramowanie Intel XTU.

Intel XTU to po prostu zestaw bardzo przydatnych narzędzi do dostrajania wydajności naszego systemu. A mówiąc nieco bardziej zrozumiałymi słowami to po prostu program służący do overclockingu naszych procesorów tej firmy. Wygląda więc na to, że Alder Lake będziemy mogli podkręcić od razu po wyjęciu z pudełka i to w dodatku w pełni oficjalnie!

Intel od dawna wspiera zresztą całą scenę tuningu i overclocingu podzespołów komputerowych. Niedawno, ogłosili, że ich nachodzące karty graficzne Alchemist będą miały taką opcję domyślnie dostępną z oficjalnego oprogramowania. Aktualizacja Intel XTU jeszcze przed premierą Alder Lake nie powinna więc nikogo dziwić. Da to im dużo czasu na niezbędne testy i kosmetyczne poprawki.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. W aktualizacji znajdziemy jeszcze kilka bardzo przydatnych funkcji. Oczywiście najbardziej wyczekiwaną z nich jest pełne wsparcie dla pamięci DDR5. W Intel XTU będziemy mogli pobawić się w dostrajanie częstotliwości nadchodzących modułów.

Oczywiście, z wszystkich nowych funkcji nie mamy jeszcze nawet jak skorzystać. Niemniej, wyraźnie świadczą one o tym, że premiera Alder Lake nie zostanie opóźniona. Wszystko jest już po prostu idealnie przygotowane i skończone.

Intel Alchemist pozwolą nam oficjalnie na overclocking
Noctua zaoferuje klientom darmowe podstawki do procesorów Intel Alder Lake
Karty graficzne Intel Alchemist zapewnią wsparcie dla DisplayPort 2.0