Seria Actina Silent PC powstała dzięki temu, że nasi partnerzy pokonują coraz to nowe bariery w kulturze pracy sprzętu. Dzięki dostarczanym przez nich rozwiązaniom przynosimy Tobie tę ciszę do codziennego dnia.

Tym razem poszliśmy jednak o krok dalej, dostarczając także specjalną konfigurację BIOS, która w odpowiedni sposób zarządzi reakcjami wentylatorów na zmiany, zachodzące w obudowie komputera.

Racjonalne podejście do sprzętu oraz wielodobowe testy pozwoliły nam znaleźć bezpieczne wartości, które uczynią z maszyny bezszelestną bestię.

Testy przeprowadziliśmy zarówno na popularnym Intel Core i5-12400F w połączeniu z RTX 3060, jak i Intel Core i5-12600K z RTX 3060 Ti.

Podczas grania w Metro:Exodus i Hitman III w obu przypadkach komputery Actina Silent zachowały przyzwoite walory akustyczne, generując odczyty odpowiednio na poziomie mniej niż 35 oraz oraz mniej niż 39 dBA w środowisku miejskim.

Bezpieczne temperatury procesora oraz karty graficznej również zostały zachowane, wraz ze sporym marginesem na potencjalną zmianę pogody w lecie. Przy testach sprzętu pod kątem stabilności i bezpieczeństwa trzeba w końcu przewidywać zmiany warunków zewnętrznych.

Po uruchomieniu filmu, który znajduje się w sekcji poniżej, na własnych uszach doświadczysz ciszy, którą możesz przenieść na swoje biurko z komputerem Actina Silent PC.

Granie na słuchawkach może odejść w odstawkę na rzecz głośników, nawet tych niewielkich, bo szumu komputera nie będzie trzeba już izolować.

Dzięki wentylatorom z serii Fluctus od SilentiumPC, umiejscowionych zarówno w obudowie, jak i na chłodzeniu procesora, możesz za to liczyć na przyjemne doznania. Optymalizacja psychoakustyczna Fluctusa 120 PWM oczekuje na opatentowanie, co nikogo nie powinno na tym etapie dziwić.

Aby znaleźć komputery Actina Silent wejdź na Sferis.pl!

Zastosowane podzespoły SilentiumPC:

Obudowa
SPC VENTUM VT4

Obudowa Ventum VT4 TG wyróżnia się wysokim przepływem powietrza zapewnionym przez otwarty przedni panel. Unikalną zaletą jest także możliwość zamontowania zintegrowanego zestawu chłodzenia cieczą (AIO) nawet w rozmiarze 280 mm na górze obudowy – niezależnie od wysokości zastosowanych pamięci RAM. Konstrukcja bazuje na przestronnej strukturze, która pomieści karty graficzne długie na 345 mm, a powietrzny system chłodzenia procesora o wysokości 159 mm. Układ chłodzenia cieczą (AIO) w rozmiarze 240 lub 280 mieści się bezkolizyjnie na górze obudowy lub jej przodzie. Dostęp świeżego powietrza zapewnia przewiewny front z licznymi otworami o średnicy 0,9 mm. Tym samym SilentiumPC Ventum VT4 TG sprawdzi się jako podstawa nawet dla bardzo wydajnych komputerów wyposażonych np. w 12-rdzeniowe, wysokotaktowane procesory oraz nowoczesne karty graficzne z podwyższonym TDP i rozbudowanym układem chłodzenia.

Chłodzenie procesora
FORTIS 5 ARGB

SilentiumPC Fortis 5 ARGB to nowy układ chłodzenia procesora SilentiumPC, opracowany we współpracy z Synergy Cooling, wyposażony w system dwuelementowego adresowalnego podświetlenia ARGB: świecący top i wentylator. Wyróżnikiem Fortisa w wersji ARGB są: zupełnie nowy 140-milimetorwy wentylator Fluctus ARGB z możliwością dostosowania podświetlenia, delikatna, zsynchronizowana iluminacja topu asymetrycznego w dwóch osiach radiatora, podstawa z sześcioma ciepłowodami, a także optymalizacja pod kątem ciśnienia statycznego, wysokiego przepływu powietrza i cichej pracy. Fortis 5 ARGB pod względem wydajności konkurować może z dużymi systemami dwuwieżowymi, jednocześnie przewyższając kulturą działania i właściwościami psychoakustycznymi najlepsze układy jednowieżowe.

Wentylator
SPC FLUCTUS 120 PWM ARGB

SilentiumPC Fluctus 120 PWM ARGB to wentylator wytwarzający wysokie ciśnienie statyczne i duży przepływ powietrza w restrykcyjnych zastosowaniach. Zapewnia wysoką wydajność i świetną kulturę działania nie tylko na gęstych chłodnicach systemów chłodzenia cieczą, ale także w obudowach wyposażonych w filtry przeciwkurzowe.

Stosując wentylatory Fluctus 120 PWM ARGB można liczyć na obniżenie temperatury o około 1-3 °C względem popularnych wentylatorów do obudów przy jednoczesnym zmniejszeniu głośności.

Zasilacz
Zasilacz o mocy 600 W z certyfikatem sprawności

W komputerach Actina Silent znajdziesz jedynie takie zasilacze, które przeszły odpowiednie testy obciążeniowe, przeprowadzane w laboratorium.

Komponując zestawy PC zawsze stawiamy na bezpieczeństwo zastosowanych komponentów, więc prowadzimy własną weryfikację ich jakości zarówno przy narodzinach serii, jak i wyrywkowo na przestrzeni lat jej ciągłej rozbudowy.

Działanie zgodne ze specyfikacją oraz wytycznymi technicznymi jest jedyną drogą do wnętrz obudów z logo Actina.

Actina SPC 12400F / 16GB / 1TB / RTX3060 / 600W