LEGO 2K Drive z mikrotransakcjami. Gracze będą mogli kupić pojazdy i nie tylko

LEGO 2K Drive

Wczoraj doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi LEGO 2K Drive. Firma 2K zaprezentowała również pierwszy zwiastun, a także ujawniła datę premiery nowej gry wyścigowej dla fanów duńskich klocków. Nie wszystko zapowiada się jednak tak dobrze, jak mogłoby się wydawać. Jeden z deweloperów potwierdził bowiem, że we wspomnianej produkcji nie zabraknie mikrotransakcji.

Powyższą informacją podzielił się Brian Silva – dyrektor kreatywny gry – w trakcie rozmowy z Wccftech. Deweloper ujawnił, że w LEGO 2K Drive znajdziemy sklep, w którym gracze będą mogli kupić nowej pojazdy, minifigurki i inne przedmioty. Część rzeczy będzie można odblokować za pomocą wirtualnej waluty o nazwie Brickbux, którą będziemy zdobywać podczas zabawy. Inne natomiast będzie można kupić wyłącznie za monety nabywane za realne pieniądze.

LEGO 2K Drive zmierza na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Gra ma zadebiutować na wymienionych platformach 19 maja 2023 roku. Zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się z ofertą komputerów osobistych firmy Actina w sklepie Sferis. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić najnowsze produkcje na najwyższych ustawieniach graficznych.