mhL wraca do AGO, AGO wraca do Pro Ligi – esportowe podsumowanie tygodnia, październik #3

fot. Polska Liga Esportowa

Głębszy reset rang w przyszłym sezonie LoL-a, Europa bezradna na Worldsach, a trzech graczy G2 odsuniętych od głównego składu – to i wiele więcej w najnowszym podsumowaniu tygodnia!

Głębszy reset rang w LoL-u

Jedną ze spraw zaplanowanych na sezon 12. jest pogłębienie resetu rang. Według Riot Games zbyt płytki reset był jednym z powodów, które pojawiły się na początku sezonu jedenastego, gdy masa graczy zmagała się z problemem tracenia większej ilości punktów niż zysków za wygrane. Pogłębiony reset ma być swego rodzaju wydłużeniem możliwego rozbiegu i próbą uniknięcia błędu popełnionego na początku bieżącego roku.

ocelote poinformował o zmianach w G2

Carlos „ocelote” Rodriguez w udostępnionym przez siebie wideo potwierdził krążące w sieci plotki – aż trzech zawodników przeniesiono na ławkę rezerwowych, a są to Wunder, Rekkles oraz Mikyx. Oprócz nich od głównego składu odsunięto również sztab szkoleniowy, czyli Grabbza oraz Nelsona. Właściciel G2 chce sprzedać całą piątkę i zaznaczył, że nie będzie blokował żadnej z ofert, ponieważ chce by zarówno gracze jak i trenerzy rozwijali siebie i scenę esportową w kolejnych sezonach.

Rogue i Fnatic kończą przygodę na Worlds 2021

Rozgrywki w grupie A na Worldsach okazały się sensacyjne. FunPlux Phoenix, które było uważane było za faworyta do zwycięstwa turnieju, przegrało wszystkie mecze rewanżowe, a następnie w tie-breakerze ponownie poległo na Rogue. Dla chińskiej formacji z doinb na czele oznaczało to odpadnięcie z Mistrzostw Świata, co można uznać za największą niespodziankę tegorocznego wydarzenia. W meczu o awans z drugiego miejsca zagrali zawodnicy Cloud9 oraz Rogue i tym razem Ameryka okazała się lepsza. 

W kolejnych dwóch grupach Zachód niestety zawiódł. 100 Thieves nie radząc sobie z EDward Gaming oraz T1 przekreśliło sobie szansę na awans. Z kolei Fnatic bez Upseta jest jedynie cieniem samych siebie – wicemistrzowie Europy zakończyli turniej z bilansem 1-5. 

Bubzkji wywalczył awans na Majora, ale na nim nie zagra

Jestem zdruzgotany, że zostałem pominięty. Stracenie szansy na mojego pierwszego Majora i brak możliwości gry przed publicznością boli, ale niestety jest tylko 5 miejsc – napisał na swoim twitterze Bubzkji, jeden z zawodników Astralis. Duński gracz mimo, że brał czynny udział w walce o awans, nie wystąpi na Majorze po decyzji organizacji. Jego miejsce w ekipie zajmie gla1ve, który wrócił z urlopu tacierzyńskiego. 

Dziwne ruchy transferowe wewnątrz Izako Boars

Izako Boars może otrzymać miano organizacji o najbardziej chaotycznych roszadach w drużynie. Organizacja poinformowała, że rozstanie się z TOAO i Enzo, a już następnego dnia powitali w składzie repo oraz suonko. Jednak jak się okazuje do transferów może nie dojść, a nowy duet ostatecznie nie zostanie wypożyczony z PGE Turów Zgorzelec. Jak powiedział Cybulski, decyzje zostały podjęte zbyt szybko, a gracze starego składu dają sobie drugą szansę. 

JW szuka drużyny po raz pierwszy od 8 lat

Po trzech miesiącach na ławce, Jesper „⁠JW⁠” Wecksell oficjalnie kończy współpracę z Fnatic. Szwedzki zawodnik był związany z organizacją przez osiem lat, nie licząc krótkiej przygody z GODSENT. Dla trzykrotnego zwycięzcy Majora, była to niemalże cała kariera w CS:GO. Na ten moment Wecksell nie jest pewny swojej przyszłości – będę pracował nad swoją grę, postreamuje trochę i będę grał we wszystkich otwartych kwalifikacjach tak długo aż dowiem się co dalej. Trzy miesiące temu gdy siadał na ławce rezerwowych nie wykluczał możliwości przejścia na VALORANTA, jasno mówiąc o tym, że przyjmie kontrakt niezależnie od tego czy będzie to CS:GO czy fps od Riotu.

mhL wraca do x-kom AGO, a AGO wraca do ESL Pro League

Organizacja oficjalnie poinformowała o powrocie mhLa do głównego składu, w którym zajmie oczywiście miejsce snatchiego. AGO w swoich szeregach ponownie posiada więc sześciu aktywnych zawodników, bo wcześniej zakontraktowano kRaSnALa oraz Grashoga. Jastrzębie dzięki odpowiednim ruchom transferowym wywalczyły sobie bezpośredni awans do 15. sezonu ESL Pro League. W decydującym meczu pokonali Anonymo, które otrzymało drugą szansę dzięki ESL Conference. 

Gracze Heroic uniewinnieni z zarzutów

Konflikt między Heroic kontra HUNDEN dobiegł końca. Śledztwo prowadzone przez ESIC wycelowane było w następujących graczy – cadiaN, stavn, TeSeS, niko oraz b0RUP – ostatnia dwójka nie jest już częścią Heroic. Komisja po przeanalizowaniu wszystkich dowodów wyciągnęła następujące wnioski – żadna z informacji dostarczona przez Petersena nie jest wystarczająco obciążająca aby skazać któregokolwiek z graczy. Dlatego ostatecznie uznaje się ich za niewinnych stawianych im zarzutom.