Micron wstrzymuje produkcję pamięci DRAM przez trzęsienie ziemi

Fabryka Micron

Micron ma dla nas bardzo złą wiadomość. Przez trzęsienie ziemi stanęła ich fabryka produkująca pamięci DRAM.

Sytuacja na rynku podzespołów komputerowych jest już od wielu miesięcy bardzo napięta. Pandemia COVID-19 zaburzyła ciągłość łańcuchów dostaw i spowodowała coś, co nazywamy obecnie globalnym niedoborem komponentów. Obecnie, odczuwa go już niemal każda firma na świecie. Najwięksi poszkodowani? Sektor motoryzacyjny i komputerowy.

Tymczasem, wygląda na to, że szykują się kolejne poważne problemy z dostawami w segmencie pamięci DRAM. Micron musiał przerwać produkcję w jednej ze swoich największych fabryk w Tajwanie. Nie wiadomo jeszcze jak długo potrwa ten stan rzeczy.

Wszystko przez potężne trzęsienie ziemi o sile 6,5 punktów w skali Richtera które nawiedziło Tajwan 24 października tego roku. Niestety, naruszyło ono dość poważnie całą fabrykę – produkcja musiała stanąć, a Micron jest obecnie na etapie oceniania wszystkich strat i zniszczeń. Na szczęście, żaden z pracowników nie został poszkodowany w całym incydencie.

Zdaniem firmy, kluczowa aparatura nie została jednak zniszczona i powinniśmy spodziewać się ponownego uruchomienia całej fabryki jeszcze w tym tygodniu. Jeśli okaże się to prawdą, to łańcuch dostaw nie powinien zostać zakłócony. Niestety wciąż jest mała szansa na to, że uszkodzenia są nieco większe niż założono na początku.

Z całą pewnością nie uda się natomiast przywrócić produkcji w 100% w ciągu najbliższego tygodnia. Uszkodzeniu uległo też wiele części, a konkretniej niemal wszystkie, które były w fazie wytwarzania podczas trzęsienia ziemi.

Zobacz też:
Pamięci DRAM zaczynają stopniowo tanieć
Crucial prezentuje pierwsze konsumenckie pamięci RAM DDR5
Microsoft naprawił już błąd z procesorami Ryzen w Windowsie 11