Microsoft ostrzega: wymagania sprzętowe systemu Windows 11 są ostateczne i nie do obejścia

Windows 11

Microsoft potwierdził właśnie to, czego od dawna obawiali się użytkownicy. Nie będziemy mogli w żaden sposób obejść minimalnych wymagań sprzętowych w Windows 11.

Bez wątpienia, Windows 11 to jedna z najbardziej wyczekiwanych aktualizacji oprogramowania. W końcu to najpopularniejszy desktopowy system operacyjny na świecie. W dodatku, ma przynieść nam masę nowości – w tym natywną obsługę aplikacji na Androida.

Niestety, jego wymagania sprzętowe są dość wyśrubowane, przynajmniej jak na system operacyjny. Przede wszystkim, koniecznie musimy mieć moduł TPM w standardzie 2.0. To z miejsca wyklucza szereg bardzo popularnych i używanych na co dzień procesorów.

Najbardziej poszkodowane są tutaj oczywiście procesory Intel 7 generacji. Niestety, nie spełniają one minimalnych wymagań sprzętowych dla systemu Windows 11. Podobny los podzieliły Ryzeny drugiej generacji. To wszystko dalej względnie nowe podzespoły – 8 generacja Intela wyszła dopiero w 2017!

Warto jednak wspomnieć, że najprawdopodobniej na listę wspieranych urządzeń trafią jednak modele Intel 7 generacji i Ryzen 1 – mają przecież wbudowany moduł TPM 2.0. O całej reszcie starszych procesorów możemy jednak zapomnieć.

Mogłoby się wydawać, że wymagania są tylko drobną sugestią i jeśli dysponujemy słabszym sprzętem, to Microsoft nie zagwarantuje nam płynnego działania i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne bugi. Niestety – nic bardziej mylnego!

W oficjalnym stanowisku prasowym, rzecznik firmy bardzo wyraźnie zaznaczyła, że nie będzie istniała żadna możliwość, żeby obejść minimalne wymagania sprzętowe.

Będziemy blokować możliwość uaktualnienia urządzenia do Windows 11 z komponentami niespełniającymi wymagań. Naprawdę chcemy mieć pewność, że Twoje urządzenia będą obsługiwane idealnie i co ważniejsze, bezpieczne.

Wygląda na to, że nie pozostaje nam więc nic innego jak naprawdę ulepszyć nieco swój komputer. Nie będzie absolutnie żadnych kompromisów w tej kwestii. Pełne wymagania możecie znaleźć tutaj.

Zobacz też:
Microsoft pracuje nad konkurencją dla Nvidia DLSS i AMD FidelityFX
Windows 11 zadziała jednak na procesorach Ryzen Zen 1 i Intel Core 7