Minecraft Legends – poznaliśmy minimalne wymagania sprzętowe dla wersji PC

Minecraft Legends

W trakcie Xbox & Bethesda Games Showcase doczekaliśmy się zapowiedzi Minecraft Legends. Produkcja ma być strategiczną grą akcji, a sam tytuł doczekał się już własnej strony na Steam. Na platformie Valve pojawił się m.in. opis gry, a także minimalne wymagania sprzętowe dla wersji PC. Użytkownicy komputerów osobistych mogą więc sprawdzić, jakie konfiguracje pozwolą bezproblemowo uruchomić nowy tytuł osadzony w świecie popularnego Minecrafta.

Minecraft Legends – minimalne wymagania sprzętowe na PC:

  • System operacyjny: Windows 7, 8 lub 10 w wersji 64-bit (część funkcji może nie działać na Windows 7 i 8);
  • Procesor: Core i5 2.8GHz lub odpowiednik;
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870;
  • Pamięć RAM: 8 GB;
  • DirectX: Wersja 11;
  • Wolne miejsce na dysku twardym: 8 GB.

Z karty produktu na Steam dowiadujemy się również, że w Minecraft Legends oprócz kampanii dla jednego gracza znajdzie się również tryb sieciowy. Zainteresowani będą mogli rywalizować w trybie PvP lub wspólnie stawić czoła wyzwaniom w trybie kooperacji. Z informacji udostępnionych na platformie Valve wynika również, że tytuł będzie dostępny na naszym rynku w pełnej polskiej wersji językowej (dźwięk i napisy).

Przypomnijmy, że Minecraft Legends zmierza nie tylko na PC, ale także konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Gra ma zadebiutować na wymienionych platformach w przyszłym roku. Na ten moment nie znamy jednak dokładnej daty premiery. Zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się z ofertą komputerów osobistych firmy Actina na Sferis.pl. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić wspomnianą produkcję na najwyższych możliwych ustawieniach graficznych.