Mistrzostwa IT już za nami! 3 dni niesamowitych emocji!

Mistrzostwa IT

Pierwsze w historii Mistrzostwa IT już za nami! Najlepsi z najlepszych sprawdzili się w wielu różnych konkurencjach a wszystkiemu towarzyszyły niezapomniane emocje.

Poznań Game Arena to największe targi gier komputerowych w naszej części Europy. To wydarzenie, które przyciąga zarówno zawodowców jak i wszystkich entuzjastów tej branży. Tym razem, podczas nich odbyło się jeszcze jedno bardzo ważne wydarzenie – pierwsze ogólnopolskie Mistrzostwa IT! Jako Actina mieliśmy zaszczyt być jednym z partnerów tego przedsięwzięcia.

Nowości cyfrowego świata, giganci branży technologicznej, imponująca rywalizacja uczniów szkół podstawowych i liceów – dokładnie takie były Mistrzostwach IT siódmego, ósmego i dziewiątego października na PGA. Najlepsi z najlepszych mogli sprawdzić się w jednej z sześciu dywizji – Mechanik IT, Programowanie, Robotyka, Creative IT, Cyberbezpieczeństwo i Druk 3D.

Każda z dywizji miała oczywiście swoich partnerów, którzy zadbali o przeprowadzenie całego konkursu oraz o bardzo atrakcyjne nagrody. Jako Actina objęliśmy patronatem najbliższą naszemu sercu dywizję, czyli młodych Mechaników IT. Uczestnicy stanęli przed bardzo trudnym zadaniem. Pod czujnym okiem naszych doświadczonych monterów musieli samodzielnie złożyć pełnoprawny komputer gamingowy. Czas grał tutaj kluczową rolę i nie było miejsca na jakiekolwiek błędy. Oczywiście, zwycięzcy nie wrócili z Mistrzostw IT z pustymi rękoma. Główną nagrodą w dywizji Mechaników IT był profesjonalny komputer gamingowy naszej produkcji!

stoisko ACTINA i pierwsi uczestnicy
Stanowisko ACTINA i pierwsi uczestnicy Mechanik IT

Mistrzostwa IT odbyły się po raz pierwszy, ale wiemy już z pewnością, że nie po raz ostatni. Rozmach całego wydarzenia zaskoczył wszystkich, a uśmiech nie schodził z naszych twarzy przez całe 3 dni. Z niecierpliwością wyczekujemy zatem spotkania się z wami za rok!