NBMiner złamał ogranicznik wydobywania kryptowalut w kartach Nvidia RTX 3000

NBMiner obeszli zabezpieczenie NVidii

NBMiner czyli firma tworząca oprogramowanie do koparek kryptowalut pochwaliła się swoim najnowszym osiągnięciem. Złamali limiter w kartach Nvidia GeForce RTX 30–.

Kilka miesięcy temu, Nvidia zaprezentowała światu swój sposób na to, żeby karty graficzne trafiały do graczy, a nie kopalni kryptowalut. Wszystkie najnowsze modele są już wyposażane w limiter, który znacznie ogranicza ich możliwości przy wydobywaniu Ethereum, zachowując jednak wszystkie pozostałe parametry.

Ciężko się nie zgodzić, że sposób był bardzo dobry. Najnowsze RTX z serii 3000 były faktycznie bardzo słabymi kartami do kopania kryptowalut. Stosunek ceny i ilości pobieranego prądu do ich prędkości był już po prostu zupełnie nieopłacalny. Kopalnie musiały wiec interesować się nieco starszymi kartami graficznymi.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że sytuacja właśnie uległa zmianie. NBMiner pochwalił się, że udało im się już niemal całkowicie obejść systemowy limiter. Jak na razie, udało im się uzyskać mniej więcej 70% maksymalnej wydajności. Jest to już bardzo akceptowalny i opłacalny wynik.

Nowe rozwiązanie NBMiner będzie miało oczywiście swoje konsekwencje – górnicy rzucą się wkrótce na karty graficzne, które jeszcze do niedawna zupełnie ich nie interesowały. Jak to zwykle bywa w temacie kryptowalut, straci na tym głównie jedna grupa – gracze.

NBMiner informuje użytkowników, żeby jak na razie nie próbowali ustawiać programu na więcej niż 68% maksymalnej wydajności karty graficznej z limiterem. Oczywiście, pracują już nad nieco bardziej pełnoprawnym rozwiązaniem, całkowicie usuwającym ten „problem”.

Zobacz też:
Palit ostrzega: nie kupujcie kart graficznych z kopalni kryptowalut
MSI wypuściło CMP 30HX – kartę graficzną do kopania kryptowalut
Nvidia GeForce RTX 3000 Super ukaże się już na początku 2022?