New World podbiło Steama. Ogromne zainteresowanie MMORPG od Amazon Games

New World

Po kilku opóźnieniach w zeszłym tygodniu na komputerach osobistych wreszcie zadebiutowało New World. Premiera nowego MMORPG od Amazon Games nie była jednak pozbawiona problemów. Szybko okazało się bowiem, że serwery są przepełnione, a wielu graczy musiało czekać na swoją kolej nawet kilka godzin. Ogromne zainteresowanie przełożyło się również na wyniki sprzedaży, co potwierdza lista najchętniej kupowanych gier na Steam w zeszłym tygodniu, gdzie na pierwszych trzech miejscach znajduje się właśnie New World.

Ponadto na piątym miejscu uplasowało się wydanie Deluxe. Imponująco prezentują się także wyniki aktywności, które robiły wrażenie już w dniu premiery. Rekordową liczbę aktywnych graczy produkcja Amazon Games osiągnęła jednak wczoraj. W szczytowym momencie w nowe MMORPG bawiło się jednocześnie 913 634 użytkowników platformy Steama. Warto dodać, że jest to piąty najwyższy rezultat w historii wspomnianej platformy. Lepszym wynikiem pochwalić mogą się jedynie Cyberpunk 2077 (1,05 mln), DOTA 2 (1,29 mln), Counter-Strike: Global Offensive (1,3 mln) oraz Playerunknown’s Battlegrounds (3,2 mln).

Na koniec przypomnijmy, że New World dostępne jest wyłącznie na PC. Na ten moment twórcy nie planują wydania konsolowych wersji gry. Zainteresowanych zachęcamy także do zapoznania się z ofertą komputerów osobistych firmy Actina na stronie Sferis.pl. Znajdujące się tam zestawy pozwolą Wam uruchomić najnowsze MMORPG od Amazon Games na najwyższych możliwych ustawieniach graficznych.

Źródło: SteamDB.info