NieR Automata z pierwszymi poprawkami. Ponad 4 lata po premierze

NieR aktualizacja Steam

Wygląda na to, że po latach próśb graczy PlatinumGames przypomniało sobie o NieR: Automata. Przeszło 4 lata od rynkowego debiutu gra doczekała się pierwszych solidnych poprawek na PC, które dodatkowo nie wyeliminowały wszystkich problemów. Oczywiście biorąc pod uwagę stan premierowej wersji tytułu i tak jest lepiej, ale – jak dowodzą porównania – różnice często nie są widoczne na pierwszy rzut oka. 

Według zapowiedzi wydawcy duża aktualizacja NieR: Automata na PC Steam poprawia bit rate przerywników filmowych; ikonki elementów interfejsu i działanie HDR. Dodatkowo możemy teraz uruchomić grę z opcją borderless; skorzystać z techniki Fidelity FX czy global illumination. Gracze oczywiście niezbyt przychylnie zareagowali na tak spóźnioną zmianę, szczególnie że wyklucza ona możliwość korzystania z dotychczasowych modów. Dodatkowo poprawiono kilka błędów z wydajnością i stabilnością aplikacji. Ostatecznie możemy oczekiwać, że zachęcone sukcesem gry NieR Replicant Remaster Square Enix dopilnuje, by NieR Automata było grywalne na PC. Lepiej późno, niż wcale, tym bardziej że seria NieR wyrasta na solidną markę roleplayów z Japonii.

NieR Automata dostępne jest na PC, PlayStation i Xboksie. Miejmy nadzieję, że twórcy się przyłożą i zwolnią modderów z obowiązku utrzymywania grywalności tytułu. Wtedy z pewnością w zabawie z serią NieR pomogą komputery gamingowe Actina dostępne w sklepie Sferis.