Noctua zaoferuje klientom darmowe podstawki do procesorów Intel Alder Lake

Układ chłodzenia Noctua

Intel już wkrótce wypuści swoją nową generację procesorów – Alder Lake. Noctua tradycyjnie nie zapomina więc o swoich klientach i zaoferuje im darmowe, kompatybilne z nimi podstawki.

Bez wątpienia, nowa generacja procesorów Intela, czyli Alder Lake będzie sporą rewolucją w świecie komputerowym. Oczywiście, nowy sprzęt zawsze oznacza, że niektóre podzespoły mogą nie być z nimi kompatybilne. W szczególności problem ten dotyczy układów chłodzenia.

Dotychczasowe procesory Intela wykorzystywały układ otworów 75 x 75 mm. Nadchodzący z nową generacją socket LGA 1700 zmieni to jednak w 78 x 78 mm. Dodatkowo, nowy rozpraszacz będzie nieco niżej niż w poprzednich modelach. W dużym skrócie – sporo układów chłodzenia nie będzie kompatybilnych z nową generacją.

Na szczęście problem ten nie dotyczy klientów firmy Noctua. Wszyscy użytkownicy ich układów chłodzenia mogą otrzymać od firmy zupełnie za darmo podstawkę montażową zgodną ze standardem LGA 1700. To tradycja kontynuowania przez firmę od 2006 roku!

Noctua zapewnia wsparcie nawet dla 16 letnich urządzeń!

Bardzo dobre wrażenie robi też zakres urządzeń, które mogą liczyć na nową podstawkę. Są to po prostu wszystkie modele wyprodukowane od 2005 roku! Tak jest, nasze 16 letnie układy chłodzenia kolejny raz dostaną mały prezent od Noctua.

Jedyne co będziemy musieli zrobić, to wyrazić chęć otrzymania podstawki i zarejestrować się na stronie producenta. Koniecznie musimy też przedstawić dowód zakupu ich sprzętu (spokojnie, w poprzednich latach przechodziły również zdjęcia, mało kto trzyma paragony przez ponad 2 lata) i dowód zakupu nowego procesora lub płyty głównej z LGA 1700. Jeśli spełnimy te warunki to nową podstawkę otrzymamy pocztą.

Jeśli z jakiegoś powodu nie uda nam się tego zrobić, to Noctua oferuje je również w sprzedaży za bardzo rozsądną cenę. Zamówimy je z Amazona za 8 euro.

Zobacz też:
Noctua zapowiada nowy pasywny system chłodzenia procesorów
Intel już za tydzień oficjalnie zaprezentuje Super Sampling