Nvidia chwali się rekordowymi wynikami finansowymi!

Nvidia

Nvidia może mieć powody do dumy. Nawet pomimo niedoboru komponentów osiągnęli rekordowe zyski – całe 7 miliardów dolarów!

Wszyscy doskonale wiemy, że rynek elektroniczny nie znajduje się obecnie w najlepszej sytuacji. Niemal każdemu producentowi brakuje już podzespołów i półprzewodników. Jak się jednak okazuje, zupełnie nie przeszkadza to najwidoczniej Nvidii. Pochwalili się właśnie rekordowymi zyskami kwartalnymi!

W ciągu zaledwie trzech miesięcy Nvidia zarobiła nieco ponad 7 miliardów dolarów. To absolutny rekord w historii firmy. Jeśli zestawimy ten wynik z analogicznym okresem z 2020 roku, to możemy mówić o wzroście aż o 50%. W stosunku do poprzedniego kwartału jest już nieco słabiej, ale wciąż wybitnie – to wzrost o 9%.

Oczywiście, Nvidia to w dalszym ciągu głównie gaming. Karty graficzne przeznaczone na rynek konsumencki i oprogramowania do gier odpowiadają za 3,2 miliarda dolarów. Tuż za tym mamy jednak segment centrów obliczeniowych. „Zieloni” zarobili na nim 2,9 miliarda dolarów. Pomimo tego, że dział profesjonalnych wizualizacji jest dalej niewielki, to odnotowuje najszybsze wzrosty. Na chwilę obecną zarobił aż 577 milionów dolarów.

Równocześnie, Nvidia wydaje coraz więcej na rozwój. W trzecim kwartale 2021 wydali na badania aż 1,9 miliarda dolarów. To wzrost o 11% w stosunku do drugiego kwartału. Wygląda więc na to, że firma po prostu rośnie w siłę.

Pozostaje jedno ważne pytanie: czy globalny niedobór komponentów spowolnił Nvidię czy może jednak stał się poniekąd motorem napędowym, który pozwolił im podnieść ceny i marżę? Cóż, tego niestety się nie dowiemy…

Zobacz też:
Przejęcie ARM przez Nvidię zostało znowu wstrzymane
Nvidia: problemy z dostępnością GPU potrwają przez cały 2022
PCIe 5.0 wygląda identycznie jak złącze zasilania w kartach Nvidii