Nvidia GeForce poniżej ceny sugerowanej? To w 100% możliwe!

Nvidia GeForce RTX 3090 Ti

Czy można kupić kartę Nvidia GeForce poniżej ceny sugerowanej przez producenta? Jak się okazuje – jest już to w pełni możliwe.

Od pewnego czasu dochodzą do nas bardzo interesujące informacje. Karty graficzne cały czas tanieją i są już sprzedawane naprawdę blisko sugerowanych przez producenta cen detalicznych. Powodów jest tak naprawdę kilka, ale bez wątpienia jednym z większych jest krach na rynku kryptowalut. Inwestycja w koparki jest na ten moment bardzo ryzykowna i średnio opłacalna – chętnych na karty graficzne jest więc coraz mniej.

Tymczasem, stała się rzecz niesłychana. Pierwszy producent modeli niereferencyjnych sprzedaje kartę Nvidia Geforce poniżej ceny sugerowanej! Niestety, mowa tutaj o absolutnie najdroższych modelu, czyli o RTX 3090 Ti. EVGA życzy sobie za nią jedynie 1899 dolarów, podczas gdy Nvidia zaleca 1999 dol. Przecena nie jest więc największa, ale dalej mówimy tutaj o pierwszym od prawie 3 lat przekroczeniu tego magicznego progu!

Ciężko jednak nie zauważyć, że powód wyprzedaży jest tutaj dość jasny. Po pierwsze, RTX 3090 Ti jest absurdalnie wręcz drogie i raczej mało kto decyduje się na ten konkretny model. Po drugie natomiast, lada chwila zadebiutują karty RTX 4000. EVGA być może próbuje po prostu pozbyć się zalegających w magazynie egzemplarzy. Nie zapominajmy też, że na rynku pojawił się podobny pod względem wydajności, ale dwukrotnie tańszy Radeon RX 6950 XT. Przeceny były po prostu nieuniknione!

Pozostaje jednak pytanie, czy RTX 3090 Ti od EVGA to wyjątek, czy może początek zupełnie nowej reguły. Zdecydowanie trzymamy kciuki za to drugie.

Zobacz też:
Nvidia wyprodukuje swoje karty graficzne w fabrykach Intela?
Karty GeForce RTX 4000 będą wyprodukowane w litografii 4 nm?
Nvidia obniży ceny swoich kart graficznych o nawet 12%?