Nvidia obniży ceny swoich kart graficznych o nawet 12%?

Nvidia RTX 3050 wyjdzie w dwóch wersjach

Odwilż przyszła szybciej niż się tego spodziewaliśmy! Nvidia obniży ceny swoich kart graficznych o nawet 12%!

Nie spodziewaliśmy się, że w pierwszej połowie 2022 roku uda nam się napisać jakikolwiek pozytywny news o cenach i dostępności kart graficznych. Rynek jest dalej w bardzo głębokim kryzysie, a obecna sytuacja geopolityczna i wieści o kolejnej epidemii COVID-19 w Chinach nie napawały entuzjazmem. Tymczasem, stało się coś bardzo niespodziewanego!

Nvidia poinformowała swoich parterów o… obniżce cen! Tak jest, przeczytaliście to w pełni dobrze – ceny idą w dół. W dodatku, wcale nie są to jakieś symboliczne wartości. Wszystkie modele potanieją od 8 do 12%. Ciężko chyba było wyobrazić sobie lepszą wiadomość.

Co takiego jednak się stało, że Nvidia stawia na zniżki w segmencie GPU? Jak słusznie możecie się spodziewać, zwyczajnie spadł na nie popyt. Czy gracze nie potrzebują już najnowszych kart graficznych? Absolutnie nie – to dalej towar deficytowy. Zdecydowanie mniej interesują się jednak nimi kopalnie kryptowalut. Niski kurs sprawia, że inwestycje są coraz mniej opłacalne.

Warto jednak pamiętać, że informacja nie jest jak na razie w 100% oficjalna. Niemniej, pochodzi z wiarygodnego źródła, więc raczej możemy uznać ją za prawdziwą. Oczywiście, na obniżki w sklepach będziemy musieli jeszcze chwilę zaczekać, ale trend już teraz jest bardzo przyjemny. Wyraźny spadek cen to prawdopodobnie kwestia miesiąca, może dwóch.

Musimy niestety brać pod uwagę jeszcze jedną możliwość. Przedłużająca się wojna na Ukrainie może niestety ponownie wywindować ceny. Są oni jednym z głównych światowych dostawców neonu, niezbędnego do produkcji elektroniki. Jak na razie sytuacja jest jednak stabilna – producenci mają bardzo duże zapasy.

Zobacz też:
Nvidia chce produkować jednocześnie RTX 3000 i RTX 4000?
Nvidia: hakerzy wykradli kod DLSS i blokady LHR
FSR 2.0 od AMD podwoi wydajność skalowania obrazu?