Polish Esport Cup III – najważniejsze informacje o II turze

Polish Esport Cup III - druga tura rozgrywek

W niedzielę zakończyła się pierwsza tura trzeciej edycji Polish Esport Cup. Poznaliśmy więc zwycięskie drużyny w rozgrywkach Counter Strike: Global Offensive oraz Rainbow Six Siege. To jednak nie koniec emocji, ponieważ przed nami druga część zmagań w ramach wspomnianego turnieju. Do rywalizacji przystąpić mogą zarówno zespoły, które nie brały do tej pory udziału w Polish Esport Cup, jak i drużyny, którym nie powiodło się w pierwszej turze rozgrywek (zainteresowani muszą zgłosić się ponownie). Poniżej znajdziecie szczegóły wydarzenia.

Druga tura trzeciego sezonu Polish Esport Cup rozpocznie się już 21 czerwca i potrwa aż do 4 lipca. Zapisy rozpoczną się już w najbliższą środę, czyli 16 czerwca 2021. Zawodnicy ponownie będą mogli się zmierzyć ze sobą w dwóch grach – Counter Strike: Global Offensive oraz Rainbow Six Siege.

Terminarz Polish Esport Cup w Counter Strike’a:

  • rejestracja do drugiej tury (16.06-20.06)
  • otwarte kwalifikacje (21.06-24.06)
  • zamknięte kwalifikacje (26.06-01.07)
  • faza pucharowa (02.07-04.07)

Zainteresowani mogą zgłosić się do turnieju za pośrednictwem strony partnera rozgrywek – Sferis.pl.

Terminarz w Rainbow Six Siege:

  • rejestracja do drugiej tury (16.06-20.06)
  • otwarte kwalifikacje (21.06-25.06)
  • zamknięte kwalifikacje (26.06-30.06)
  • faza pucharowa (02.07-04.07)

Zainteresowani mogą zgłosić się do turnieju za pośrednictwem strony partnera rozgrywek – Sferis.pl.

Liczba miejsc jest ograniczona do 64 zespołów dla każdego dnia otwartych kwalifikacji. Ważną zmianą jest również map pool w Counter Strike’u. W drugiej turze trzeciego sezonu Polish Esport Cup 2021 nie zobaczymy bowiem mapy Train, która została zastąpiona przez Ancient.

Warto wspomnieć również o nagrodach. W przypadku Counter Strike: Global Offensive zwycięska drużyna otrzyma 10 000 złotych. Nagrody pieniężne powędrują również do pozostałych zespołów z TOP 4. Wicemistrzowie mogą liczyć na 1000 złotych, a miejsca 3-4 otrzymają 500 złotych. Natomiast w Rainbow Six Siege zwycięski team wygra 4000 złotych, a drużyny z miejsc 2-4 otrzymają takie same nagrody jak w przypadku CS:GO

Zmagania drużyn Counter Strike’a będziecie mogli śledzić na oficjalnym kanale Polish Esport Cup na platformie Twitch.tv. Natomiast transmisje z Rainbow Six: Siege będzie można oglądać w dwóch miejscach – otwarte i zamknięte kwalifikacje znajdziecie na https://www.twitch.tv/sledz_tv, a relacje z finału rozgrywek zobaczycie na oficjalnym polskim kanale produkcji Ubisoftu na Twitch.tv. Ponadto wybrane mecze obejrzycie również na fanpage’u partnera medialnego wydarzenia, czyli Sport.pl.

Przewidziano także specjalne nagrody dla widzów. W trakcie transmisji odbędą się konkursy, w ramach których uczestnicy będą mogli wygrać m.in. gry. Szczęśliwcy otrzymają klucze do danych produkcji, które będzie można wykorzystać na wskazanych platformach. Zachęcamy więc do uważnego śledzenia drugiej tury rozgrywek PEC pod wskazanymi wyżej adresami.