W prezentach dla graczy do 170 zł dam się z początku powieść bezprzewodowej fantazji, by wykończyć materiał porządnymi, przewodowymi słuchawkami z mikrofonem, które miałem okazję testować.
Creative Sound Blaster JAM V2 – lekkie i uniwersalne słuchawki z Bluetooth 5.0
Creative Sound Blaster JAM V2 to chyba najfajniejsze grajki w swoim przedziale wagowym i cenowym. Wersja druga poprawia jeszcze standard łączności na Bluetooth 5.0, który cechuje się przede wszystkim wyższą oszczędnością energii.
To pozwoliło uzyskać czas pracy do 22 godzin, ale to nie wszystko. W zanadrzu jest też aptX HD i Low Latency, które odpowiednio dba o wysoką jakość dźwięku i minimalizację opóźnienia.
Wersja druga daje też opcję na szybkie przełączanie się pomiędzy dwoma urządzeniami za sprawą technologii Multipoint. Wystarczy zatrzymać odtwarzanie na jednym i uruchomić na drugim.
Hitem Creative Sound Blaster JAM V2, za który w tej iteracji przychodzi nam trochę dopłacić, jest inteligentny system mikrofonów, który potrafi automatycznie się wyciszać lub uruchamiać w zależności od wykrycia głosu.
To wykrywanie idzie nawet dalej, skanując i czyszcząc odgłosy w otoczeniu, co przekłada się na wyższy komfort i jakość rozmów. Do uruchomienia inteligentnych funkcji potrzebne jest jednak połączenie przewodowe i oprogramowanie producenta.
Microsoft All-In-One Media Keyboard – klawiatura do PC i Smart TV
Nieraz zdarza się, że komputery trafią do salonów, gdzie odgrywają rolę głównego centrum rozrywki. Standardy łączności bezprzewodowej przeszły już taką drogę, że można śmiało rozsiąść się na kanapie i operować wszystkim z daleka.
Aby ułatwić sobie obsługę systemu warto jest rozejrzeć się za klawiaturą z touchpadem, takiej jak prezentowany tu model od Microsoft.
Co lepsze, w zależności od posiadanego telewizora może okazać się, że i z nim ta klawiatura będzie współpracować, co znacznie ułatwi wpisywanie haseł w wyszukiwarki, na przykład YouTube. Zgodność z urządzeniami USB HID trzeba już sprawdzić w specyfikacji TV.
Oprócz sensownego gładzika Microsoft All-In-One Media Keyboard posiada także wiele przydatnych, ergonomiczne rozmieszczonych przełączników, dedykowanych multimediom czy lewemu kliknięciu myszki. Jak już się do tego przyzwyczai, obsługa staje się tak samo wygodna jak przy klasycznym duplexie z myszką.
KRUX Galacta PRO – bezprzewodowa i symetryczna myszka z RGB
KRUX Galacta PRO przemawia do mnie przede wszystkim ze względu na swój symetryczny kształt oraz modułową obudowę. Przełączniki boczne również można tutaj przenieść!
W zależności od preferencji można też używać litego lub lżejszego, perforowanego grzbietu, co do tej pory nie było taką oczywistością.
Ładowanie tego gryzonia odbywa się przez przewód USB-C, co jest sporym udogodnieniem, gdyż większość z nas ładuje właśnie takim standardem smartfona. Czas pracy Galacta PRO jest wyceniany na 10 dni, jednak warto obserwować kółko. Jego czerwone miganie oznacza, że akumulator jest na wyczerpaniu.
Jeżeli chodzi o dokładną specyfikację, na pokładzie znalazł się sensor PMW3325 z DPI sięgającym 16 000. Oprócz tego jest to wersja bardziej energooszczędna od swojej poprzedniczki, co objawia się dłuższym czasem pracy na jednym naładowaniu.
Przełącznikami głównymi zajęło się ponownie Huano, które wyceniło ich żywotność na 20 milionów aktywacji. Waga całej konstrukcji to tylko 88 g, czyli można bez problemu zaliczyć KRUX Galacta Pro do lekkich gryzoni.
SPC Gear VIRO Infra – lekkie słuchawki z mocnym basem
O słuchawkach SPC Gear VIRO Infra ciężko mi się wypowiadać inaczej, niż w superlatywach, bo producent idealnie trafił w zapotrzebowanie na rynku, co komentowałem przy okazji premierowego testu.
Oprócz sensownego brzmienia na pokładzie znalazł się także odpinany mikrofon, który jakością transmisji wybija się ponad swoją konkurencję. Jest nawet trochę lepszy od tego, co reprezentowała sobie poprzednia wersja słuchawek VIRO.