Procesory Ryzen 7000 zadebiutują jesienią tego roku?

Ryzen 7000

W internecie pojawiła się bardzo ciekawa plotka. Procesory AMD Ryzen 7000 mogą ukazać się jeszcze w tym roku, a konkretniej w trzecim kwartale 2022.

Intel otwarcie twierdzi już, że w dziedzinie procesorów zostawił AMD daleko w tyle. W dodatku chyba nie znajdzie się żaden śmiałek, który stwierdzi, że nie mają racji. Ich Alder Lake naprawdę zmiotło konkurencję, a AMD na ten moment nie ma żadnej sensownej odpowiedzi w tej kategorii.

Wygląda jednak na to, że może się to wkrótce zmienić. Jak donoszą nieoficjalne przecieki, jeszcze w tym roku mogą ukazać się procesory Ryzen 7000 i platforma AM5. Wcześniej zdecydowanie spekulowaliśmy, że premiery doczekamy się najwcześniej zimą 2023 roku i były to dość rozsądne założenia. Tymczasem, mowa już o wrześniu czy nawet sierpniu tego roku!

Co się zmieniło? Pojawiło się bardzo wiarygodne źródło, twierdzące, że AMD pokaże nam procesory Ryzen 7000 już na targach Computex 2022, czyli 24 maja 2022 roku. W tej konfiguracji premiera sklepowa w sierpniu lub wrześniu byłaby tak naprawdę jedynym logicznym posunięciem. W dodatku, wiemy też, że platformy AM5 są już tak naprawdę gotowe do produkcji i powinna ona ruszyć lada dzień.

Nie wiemy jednak (i raczej się nie dowiemy) co skłoniło AMD do podjęcia takiej decyzji. Najprawdopodobniej jednak była to po prostu wciąż rosnąca i średnio ukrywana presja ze strony Intela. Nie mogli pozwolić sobie przecież na pozostanie zbyt długo w tyle.

Zobacz też:
AMD zaprezentuje karty Radeon RX 7000 jeszcze w tym roku
RTX 3090 Ti – Nvidia zapomniała o premierze?
Radeon RX 6950 XT – AMD szykuje kolejną premierę