Procesory Ryzen 8000 zadebiutują jeszcze w tym roku?

Ryzen 8000

AMD wypuści serię Ryzen 8000 jeszcze w tym roku? Gigabyte niechcący ujawniło zupełnie nowe informacje.

Wygląda na to, że Gigabyte kontynuuje swoją dobrą passę. Całkiem niedawno zdradzili niechcący, ile pamięci VRAM będą miały karty GeForce RTX 4070 i RTX 4060. Tym razem przeciek jest jednak znacznie większy. Bardzo prawdopodobne, że AMD wyda już wkrótce serię Ryzen 8000. Konkretniej, mowa najprawdopodobniej o zimie tego roku!

Przeciek jest bardzo jasny, klarowny i zwyczajnie bezpośredni. W opisie swoich serwerów, bazujących na procesorach Ryzen 7000 wykorzystujących gniazdo AM5 mogliśmy natknąć się na taki opis:

„Nawet pomimo tego, że są to podstawowe serwery, wsparcie dla procesorów nie zakończy się zbyt szybko i platforma AM5 będzie wspierana przynajmniej do końca 2025 roku. Nowa generacja procesorów od AMD, która ukaże się w tym roku, również otrzyma pełne wsparcie na platformie AM5. Klienci, którzy kupią teraz te serwery będą mieli więc możliwość upgrade’u do następcy serii Ryzen 7000.”

Bardzo ciężko doszukiwać się tutaj czegokolwiek innego niż po prostu bardzo jasnej zapowiedzi serii Ryzen 8000. Nie byłoby to zresztą nic dziwnego. Gniazdo AM5 wspierane ma być do końca 2025 roku. Tymczasem, AM4 otrzymało aż 4 różne generacje procesorów. Bardzo możliwe, że AMD będzie chciało to powtórzyć. W takim przypadku premiera nowych procesorów na przełomie 2023 i 2024 roku wydaje się oczywistym wyborem. Co ciekawe, opis wciąż nie zniknął z oficjalnej strony Gigabyte.  

Zobacz też:
Hybrydowe procesory od AMD na horyzoncie!
Co wiemy o AMD FidelityFX Super Resolution 3 po GDC 2023?
Radeon RX 6300 – AMD szykuje ostatnią kartę ze starej generacji?